Вищеольчедаївський старостинський округ

Звіт старости Вищеольчедаївського старостинського округу

Квятковської Тетяни Василівни про свою роботу за 2022-2023 роки

Згідно вимог Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ст.54-1п.6” староста звітує перед радою та на зборах громадян.

Як староста у своїй роботі, я керувалась Положенням про старост, яке затверджене рішенням 4 сесії 8 скликання Мурованокуриловецької селищної ради.

Площа Вищеольчедаївського старостинського округу 4302 га. Площа населеного пункту 445 га. Із них рілля 2245 га. Станом на 01.01.2024 року всіх по господарських дворів 995.

Проживає станом на 01.01.2024 року -1566 чоловік

На території округу зареєстровано 11 агроформувань,  8 торгових точок різних форм власності, є  ліцей с. Вищеольчедаїв в якому навчається- 193  дитини,  дитячий садок, який відвідує  45 діток , є амбулаторія ЗПСМ, СБК та бібліотека, аптека, відділення звязку та почта, 3 соціальних працівники, які обслуговують 34 одиноких людини, які потребують сторонньої допомоги. В полі зору старости завжди є одиноко проживаючі люди та люди похилого віку, а також на контролі сімї, які перебувають у складних життєвих обставинах,  та сімї, які знаходяться під супроводом. За минулий період складено 38 актів обстеження.

Здійснювали облік, ведення та зберігання погосподарських книг.

Ведеться облік всіх пільгових категорій,  проживаючих на території села, які подавали документи до управління праці та соціального захисту населення для надання компенсації для  придбання  твердого палива та скрапленого газу. За минулий період оформлено  - 111 чоловік  пільгових категорій та 337 субсидій , а також видано витягів з Реєстру територіальної громади - 124.

Постійно ведеться облік військовозобовязаних. На обліку перебуває 460 чоловік військовозобовязаних. Здійснювалось оповіщення військовозобовязаних, складали списки юнаків для приписки до призивної дільниці, а також ведеться облік учасників бойових дій.

Мобілізованих до лав ЗСУ 106 військовозобовязаних. Постійно проводиться  робота громади по організації надання гуманітарної допомоги для військовослужбовців.

Систематично здійснювався контроль за надходженням податків до селищного бюджету, допомагали проводити роботу по виявленню боржників, та погашені заборгованості по земельному податку.

Виконувались нотаріальні дії у межах своєї компетенції. Складались заповіти, посвідчувались доручення, засвідчувались документи та вірність їх копій.

Як староста, я є членом виконкому, брала участь у всіх засіданнях виконкому, виконувала доручення селищного голови та інформувала про їх виконання.  А також вела прийом громадян.  До старостинського округу надійшло 167 звернень різного характеру. За характером  звернення  в основному     стосувалися  забезпечення водопостачанням, ремонту доріг, освітлення вулиць, якісне надання послуг електропостачання та матеріальної допомоги.

Як один із напрямків роботи є видача довідок та актів різноманітного характеру громадянам в межах наданих повноважень.   Так всього за 2022-2023 роки видано:

- довідок та характеристик   - 1269.

Протягом 2022 проводилась велика робота по розміщенню  внутрішньо переміщених осіб.

Видано 162 довідки ВПО. Організовувались роботи по забезпеченню їх паливом та продуктами харчування.

Велика увага приділена благоустрою населеного пункту. Селищною радою був прийнятий працівник із благоустрою на 4 місяці,  та видано 20 літрів бензину.  В ході благоустрою прибрано та розчищено 5га. кладовищ, парк, ринок, придорожні смуги та дитячий майданчик. Із-за погодних умов всі ці території   обкошувались 4 рази, тому роботи проводились ще і за рахунок бензину, який надавали агроформування, що орендують землю на території громади.

Також, в ході благоустрою  прибрано всі прилеглі території біля адмінбудівель. Прибрано та розчищено від порослі вулиці Урожайна та прибережна смуга річки Лядова.

Також, в ході благоустрою відремонтовано, покрашено і прибрано пам’ятник загиблих воїнів та ритуальний майданчик.   Організовувались роботи по вивозу сміття, підгорнуто, обваловано санкціоноване сміттєзвалище.

Проводились роботи по ремонту вуличної мережі  освітлення.  В ході ремонту зміненні фонарі, лампочки та запобіжники.

Проводився ремонт водопровідної мережі центрального водогону.  Ремонт, поломка, прориви організовувались власними силами.

Звітний період виявився вкрай нелегким. З того, що планувалося зробити, зроблено вкрай дуже мало. Сподіваємось, що проблеми нашої громади буде вирішено у 2024 році спільно з селищною радою, керівниками агроформувань та жителів громади, а саме:

- ремонт доріг,

- реконструкція та будівництво водопровідної мережі,

- продовження мережі вуличного освітлення,

- заміна електрокотла на твердопаливний котел у дитячому садочку,

- встановлення опалення в СБК.

Звітуючи сьогодні  про свою роботу, сподіваюсь на те, що даючи об’єктивну оцінку роботи старости, внесете конкретні пропозиції, щодо вдосконалення діяльності в подальшому.

Хочу подякувати вам за довіру, підтримку і співпрацю жителям округу, керівництву громади та керівникам агроформувань.

Всім бажаю здоров’я, наснаги та впевненості у завтрашньому дні.