МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

Жванський старостинський округ

Звіт старости Жванського старостинського округу

Марецької Людмили Степанівни про свою роботу за 2022-2023 роки

 До складу Жванського старостинського округу входять села Жван та Кукурівка.                                                                   

      Статистичні дані  по  цих селах, по даних перепису  станом на 01.01.2024 року.  Всього  населення становить - 537 чоловік, з них- в с.Жван - 480чол; в  Кукурівці - 57чол.  Всіх дворів по старостинському округу  498 , з них  жилих – 314. В більшості з них, звичайно, живе 1 або 2 людини престарілого віку.

    У школі навчається 47 дітей, а це діти сіл Жван, Кукурівка  та Нишівці.   Діти з Кукурівки та  Нишовець  підвозяться автобусом. У селі діє повна  11 –річна школа, а дитячий садок не працює, хоч на сьогоднішній день маємо 18 дітей дошкільного віку.

     У селі спостерігається тенденція  до зменшення кількості  населення, відповідно, зменшується і кількість  поголів’я домашніх тварин. Так, по даних перепису,  станом на 01.01.2024 року  ВРХ налічується - 47 гол., з них Жван -39гол., Кукурівка  – 8гол.; відповідно свині – 185гол., з них Жван -157гол. і Кукурівка -28 гол.; вівці -4 гол., кози -2 , коні-1гол.

    Померло у 2022 році 10 чол. У 2023-10чол.  Народилося у 2022  - 0 у 2023- 4дитини.

    У 2022 і 2023 році  працювали над оформленням субсидій та соц. допомог, оформляли, здавали в соцзахист і, дякуючи, що  в село привозять пошту, люди отримували субсидії по пошті на протязі року і ніяких незручностей не відчували.

 Ще й  минулому  році, в 2023 субсидіанти отримали немалі суми доплати до субсидії в кінці року із фонду ООН.  В цьому році, починаючи з 25 січня знову будемо приймати документи почергово.

  У 2022році з початком повномасштабного вторгнення, як і в кожне село, до нас теж прибули переселенці. Було видано 114довідок ВПО. Серед них було 5 сімей, які потребували окремого житла, тому пусті хати приводили  в  належний стан. Долучилось населення, допомогли, односельчани зносили речі першої необхідності, продукти харчування, допомогли з дровами, бо  то ще була зима. Навесні, хто з переселенців бажав засадити город, зносили необхідний посадковий матеріал. Буди й багатодітні  сім’ї , й неблагополучні, психічно хворі люди.

    Особливо активно жванчани включились в збір продуктів харчування , теплих речей для ЗСУ, де сьогодні проходять службу наші односельчани - 25 чоловік,  2 безвісті зниклих, 5 звільнених. В 2023 році всім сім’ям військовослужбовців,  які захищають суверенітет  України, було заготовлено та доставлено дрова.

   Сьогодні в старостинському окрузі працює староста і діловод. Ще 4 місяці у нас працювали робітники з благоустрою, Козачок  Д.В. і Олійник Г.І. Зараз  такої одиниці немає, надіємося, що на двомісячник з благоустрою  території населених пунктів знову дадуть працівника.

     За період   двомісячників в селах було зроблено все те, що і  в  попередні  роки.  Працівниками   старостату, СБК, медицини, за  кошти селищного бюджету було приведено в належний стан території всіх трьох кладовищ, парків, на жаль, два роки не фарбувався пам’ятник Загиблим воїнам  тому, що  в зв’язку з декомунізацією на нього кошти не виділялись із селищного бюджету. Приведено в належний стан пам’ятник Невідомому солдату на кладовищі. Під час двомісячника також побілено тумби, штахетники  біля парку, закладу культури, школи, медпункту та магазинів. Розкопано та висаджено всі квітники, прибрано Новодністровську трасу від сміття, місця біля  автобусних зупинок. Учительським колективом та працівниками старостату загромаджено обидва парки, Слави та Голодомору. На протязі літа, працівниками  з благоустрою, обкошувались  від бур’янів кладовища  2 рази , центр села та  по обабіч  доріг. Із селищної ради   отримували бензин для  обкошування бур’янів 30л. за рік. Вважаю, що двомісячник пройшов у нас на належному рівні.

    Щодо стихійних  сміттєзвалищ – вони  у  нас є, боротися з ними в наших умовах дуже складно. Потрібно прикладати  максимум зусиль, дивитись одне за одним, робити зауваження і по максимуму все, що можна утилізувати, але нікуди від дому не нести.  Поки що так, кращого сьогодні не можна запропонувати нічого. Тільки прошу, не кидайте сміття берегами річки, по ярках та балках, бо під час повені це ні до чого доброго не приводить, у нас є гіркий досвід.

     Маємо велику проблему з річкою у нижній частині села. В результаті  того, що в річці завелися бобри, покидали  віковічні верби, які похрестилися і утворили величезну загату,  а з річки утворився став, який вже зайняв немалу частину. Вода стоїть на рівні городів і сьогодні, не дай бог, весняного паводку чи проливних затяжних дощів, вона вся піде городами. Я  приводила туди  начальника  однієї з фірм ГЕСу, побачивши об’єм робіт,  він сказав, що потрібно скласти кошторис, але звичайно, таким способом  буде  дуже велика сума, чи виділять таку суму  селищна  рада – не знаю.

    Слава Богу за те, що в 2022 і в 2023 роках нас, жванчан, обминали стихії.

   Велику роботу у 2022 та 2023 роках проведено дирекцією «Дністровська ГАЕС» по  побудові під’їзних шляхів 2-ох гірських доріг довжиною в 4 км. Покрито якісним асфальтом у 2 шари з міцною 40- см. подушкою. Дорога будувалась 2 роки;  висипано узбіччя та встановлено відбійники. Робота неоціненна.  За якісну дорогу ми боролись великі роки, але, звичайно, не думали аж про таку. Величезне спасибі всім , хто був причетний до будівництва, а нам на сьогодні залишається її берегти. Хотілося б, звичайно, щоб село поповнювалось новими жителями, щоб сюда заходила молодь, народжувались діти, щоб працювала школа, і т.д.. Не це, як кажуть хто буде жити, буде бачити.

    Ще дуже величезну роботу по ремонту доріг зробили самі небайдужі жителі села. Зрозумівши, що нам уже ні від кого нічого не чекати, що ніхто не прийде нам робити місцеві дороги, маючи на трасі якісний підсипковий матеріал, люди самі почали складатись коштами і засипати свої вулиці. Так  була просипана вулиця Лесі Українки, гарних 2-2.5 км, дякуючи не байдужим жителям цієї вулиці організатором робіт Василишеному В.С. та Марущак М.І., та всім , хто міг тримати в руках лопату , сапу - всі працювали.  Фінансово їм обійшлось теж не дешево, але вони зробили гарну, якісну дорогу, якої їм вистачить на декілька років. Зробили для себе - і  користуються. Також ці люди провели і ремонт громадського колодязя, розбили старе, залили все нове, придбали за свої кошти цемент, потім за домовленістю із селищним головою придбали і накриття. Спасибі за активність і небайдужість жителям вулиці Лесі Українки  і нам треба брати приклад, бо під лежачий камінь вода не тече. Жителі вулиць Зарічної , Соборної  та Шевченка також послідували їх прикладу і засипали за зібрані  кошти і свої вулиці , в найбільш проблемних  місцях. Звичайно, це не ідеально, але це набагато краще як було. І відрадно, що всі працювали, всі були  дуже активні. А це вже самоорганізація населення, ніхто не надіявся на когось, всі брали участь і працювали самі.

   Хочу вже тут сказати величезне спасибі  і небайдужим жванчанам  і жителям с.Кукурівка, які проявили активність і під час зимових Різдвяних свят зібрали майже 40тис. грн. для потреб ЗСУ. Частина коштів 12.200грн. була передана до волонтерів м. Новодністровськ, а решта на лікування наших воїнів – односельчан, на ремонт їхніх розбитих  армійських машин, на придбання воску для виготовлення окопних свічок і інших необхідних речей , а частина передана до Мурованокуриловецьких волонтерів для закупки автомобіля, дрона і т.ін.  Спасибі величезне всім, всім.

   Не хочеться когось образити , але на превеликий жаль. Були й такі , які не прийняли участі в зборі коштів і почувають себе, мабуть нормально. Ну це, звичайно, на совісті кожного… І пропоную сьогодні  збирати таку допомогу (грошову) хоча б 2 рази на рік , ми не збідніємо , а для наших воїнів це дійсно суттєва допомога.

     Ще хочу відмітити, що в нас в селі налагоджена  і волонтерська робота. Керівником – волонтером є Гикавчук Юлія Болеславівна, яка є сама дуже активною, у неї є не менш активні дівчата. Проведено ними чималу роботу по постачанню продуктів харчування, води, мішків для піску та інших найнеобхідніших речей  для фронту і наближення Перемоги, Наші дівчата – клубні працівники, школярі, учителі теж приймають найактивнішу участь у плетінні сіток , у виготовленні окопних свічок, у 2022робили тушонки з курятини, і все через волонтерів відправляли на фронт. Було залучено дуже багато людей, до виготовлення продукції  і в   Жвану і на Кукурівці, всі були безвідмовні і дуже активні. Це були  непрості роки  і приходилось робити роботу, яка не завжди відповідала делегованим повноваженням.

     Щодо сплати за оренду паїв. У 2022  та 2023роках всі  пайовики отримали орендну плату за паї, що перебувають в оренді ТОВ «Рубанський Агро»  , а саме 5200грн. за оренду  800грн. на оранку та 300грн. на продуктовий набір. Всього пайовики отримали від фірми 6300грн. за пай. Також   агрофірмою було закуплено Новорічні подарунки  дітям – школярам та    дітям дошкільного віку. Отримали подарунки і діти - інваліди від Могилів-Подільської РДА та від управління  соціального захисту Мурованокуриловецької селищної ради.

         Про забезпечення сільських жителів товарами першої   необхідності, скажу , що на території села працює 2 магазини змішаного типу. Один від   Рівненського сільпо,а один -  приватний  підприємець Ткачик Н.В. Вже до нас не їздить  базар, бо  просто в цьому  не має необхідності, люди йдуть в магазини   і  забезпечують себе всіма товарами.

     Спасибі сьогодні Галині Миколаївні  та начальнику відділу освіти  Богацькому Володимиру Васильовичу,  які щорічно йдуть на зустрів, щоб діти такого гірського села як наше мали змогу навчатись в селі, нікуди не доїжджаючи, а дирекція та вчителі докладають максимум зусиль для навчання дітей.  Що буде далі - не відомо.   Школа сьогодні, як завжди, працює і живе  в гарних та достойних умовах. Мають обладнане необхідним бомбосховище в приміщенні школи, яке використовують під час  тривог. 

   Успішно працює на території села швейна майстерня  ПП Манаскурова О.І., який забезпечив  роботою 6 жінок. Тут     могло би працювати і більше  людей, але не має  бажаючих. Відмітимо, що дівчата теж залучені до пошиття військової амуніції.

   На території  старостинського округу діє  2 церкви - ПЦУ  та УПЦ. Хочу щиро дякувати  людям – прихильникам  тієї  чи  іншої  церковної общини  за порозуміння , за те, що  проявили неабияку  мудрість і  не деремось, не ділимось,  не сварилися,а спокійно проявляєте себе у віросповіданнях, у бажанні відвідувати ту  чи іншу церкву.

   Користуючись  нагодою, хочу  просити  Вас – подивитись на обвал дерев , верб  у прибережних зонах і по мірі можливості  прибрати обвалені дерева, щоб не лежали в річці, бо це приведе знову ж до загат води та виливу під час стихій на присадибні ділянки. Уже багато  місць  є  таких, де ті  городи вимерлі, хто  має можливість  і  здоров’я – прибирайте, щоб запобігти біді.

    Вважаю, що 2022-2023роки, не зважаючи на  ті обставини  в які поклав нас  військовий стан, ми проводимо гідно і намагаємось  щоденно  працювати для наближення  Перемоги.

  

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Додавання бюджетного проекту

Увага! Переверте правильність заповнення форми подачі бюджетного проекту. Редагування даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту

Додати фото в бюджетний проект

Видалити зображення

Продовжити?

Ні, не видаляти

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних