Бахтинський старостинський округ

старости Бахтинського старостинського округу

Кравчука Анатолія Івановича про свою роботу за 2022-2023 роки

Керуючись Конституцією та законами України,актами Президента України,Кабінету Міністрів України ,Статутом  Мурованокуриловецької селищної ради,Положенням про  старосту та іншими нормативно-правовими актами,що визначають порядок його діяльності  звітую про роботу старости сіл Бахтин,Бахтинок,Воронівці ,Новосілка за 2022-2023 роки.

Соціальна структура старостинського округу складає 4 населених пункта: Бахтин,Бахтинок,Воронівці,Новосілка.

На території округу є гімназія ,де навчається 44 дітей),дитячий садок,де перебуває 12 дітей,ФАП,Будинок культури,сільська бібліотека,пересувне відділення зв'язку. На території округу працює лише 1 магазин  в с.Бахтин та виїзний базар щоп'ятниці в с.Бахтин і в с.Воронівці.

Кількість населення в селах на 1.01.2024 року становить 638 особа. З них

Діти до 18 річного віку   - 79

Працездатне населення   -  366

Пенсіонери  -193

Міграційний рух населення:

Народилось – 3 дитини

Померло -  40

На території округу проживає  3 багатодітних родин,де виховується  13 дітей.

6 дітей під опікою

1 учасника ліквідації аварії на ЧАЕС

1 воїн –інтернаціоналіст

В окрузі працює 4 соціальних працівники,які обслуговують   21 одиноких пристарілих громадян,які потребують стороннього догляду.

Приватне підприємство «Хлібна хата» два рази на тиждень підвозить хлібобулочні вироби в с. Бахтинок та в с. Воронівці.

В Бахтинському  старостинському окрузі нараховується  371  домогосподарство,де проживає 638 людина станом на 1.01.2024 р.

Переважна більшість працездатного населення шукають та працюють поза межами старостинського округу,частина населення вирощує на своїх земельних  паях та земельних ділянках сільськогосподарські культури .

За час роботи на посаді старости зроблено чимало,хоча в планах було значно більше.

В частині благоустрою не вдалось через брак коштів Не все вдалось,що планувалось.

Я,як староста беру участь у усіх засіданнях виконавчого комітету та нарадах різного спрямування,де представляю інтереси свого округу та виконую доручення селищної ради,селищного голови та виконавчого комітету,веду особистий прийом громадян старостинського  округу.

В старостинському окрузі ведеться по господарський облік,видаються довідки в межах моїх повноважень,надається допомога  в оформленні субсидій,яких було оформлено за 181субсидію,видано 581 довідки в різні інстанції.

За звітній період оформлено 5  заповітів.

Хочу висловити щиру подяку нашим аграріям,що вони своєю участю розвивають наші села  це Агрофірма «Курилівці»,ФОП Іванцов СФГ «Залісся»,які придбали котла для дитячого садка і допомогли облаштувати бомбосховища,завдяки чому діти мають можливість навчатись в гімназії та садочку.

За рішенням виконкому було оголошено двомісячник з благоустрою населених пунктів нашої  селищної ради,де наш округ також прийняв участь.

З початку року на громадських роботах працювало дві людини,які добросовісно ставились до роботу з благоустрою.

Хочу подякувати всім жителям,які взяли участь у благоустрої кладовищ в  всіх 4-х населених пунктах,біля храму ,а також біля Будинку культури в с.Бахтин . Дуже вдячний нашим жителям,які підтримують порядок  не тільки біля своїх дворів,але біля сусідніх ,де ніхто не живе. Проблемним питанням на сьогоднішній день є коли в супереч здоровому глузду вивозиться сміття в ліс та на інші стихійні сміттєзвалища. Вивозять гілки дерев та інше сміття,яке можна спалити вдома  під котлом і отримати ще від нього користь.

Багато  людей викидають сміття в недозволених місцях,а саме недоїдають до сміттєзвалища  метрів  зі  100  і  викидають просто серед поля чи обабіч дороги,а прибрати за кожним,хто викинув сміття практично неможливо.

Тож закликаю усіх жителів свого округу не смітити кругом,наче живемо останні дні на цій землі.

В рамках благоустрою було організовано масові сільські толоки на кладовищах весною,перед Великоднем,тому закликаю і надалі підтримувати порядок,як на кладовищі, так і на вулиці біля свого двору,бо маємо розуміти  – ніхто  крім нас ,не зробить наші села більш чистими,нарядними,вільними від чагарників.

В прибиранні території біля пам' ятників активну участь прийняли учні нашої школи.

У планах на цей рік перенесемо те,що не змогли виконати в минулому році,а саме:

• відведення води обабіч доріг(с.Бахтинок,Воронівці,Новосілка).І хотільсь,щоб аграрії теж переймались питаннями благоустрою і ремонтом доріг. Як приклад Агрофірма «КУрилівці » одного року завозила 50-60. Камазів жерстви на дороги,за минулі  роки  «Нуль».
  • Засклити вікна і зробити косметичний ремонт в приміщенні клубу с.Новосілка,щоб жителі могли  провести заупокійний обід  чи якийсь інших захід.
  • Закупити в Будинок Культури с.Бахтин стільці в актовий зал,тенісний стіл та більярд для дозвілля молоді.

Критична ситуація в старостинському окрузі є проблема з водою в селі Воронівці.

Коли почалось повномасштабне вторгнення Росії в Україні в наших жителів була паніка ,багато було докладено щоб провести роз яснювальну роботу та заспокоїти  населення будо побудовано два блок пости  і організовано цілодобове чергування.

Дуже багато чоловіків  в перший день зі старостинським округу  пішли добровольцями захищати Україну .

Все можна втілювати в життя,коли буде мир в країні,будемо здорові та буде фінансова підтримка. І пам'ятаймо,що доля рідних сіл,їх майбутнє залежить і від нашого ставлення,від нашої активності,бо разом - ми сила.

Дякую за довіру,за підтримку всім хто долучився до розвитку округу, небайдужих та активних мешканців округу, платникам податків і всім, хто мене підтримував. Дякую за вашу сумлінну працю та активну життєву позицію.