Наддністрянський старостинський округ

Звіт старости Наддністрянського старостинського округу

Денисової Надії Василівни за 2021 рік

Завершився  2021 рік.  Настав час звіту за рік,що минув  та планів  на  рік  поточний .

Сьогодні я вперше звітую як староста старостинського округу.

Наддністрянський старостинський округ був  утворений відповідно до рішення 2 сесії  Мурованокуриловецької селищної ради 8 скликання від 28 грудня 2020  року .

Свою  діяльність ,як староста,я здійснюю  відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції» та Положення  « Про старосту старостинського округу  Мурованокурилдовецької селищної ради в новій редакції» затвердженого рішенням  8 сесії Мурованокуриловецької селищної ради від 29 квітня 2021  року

За посадою я є членом виконавчого комітету  Мурованокуриловецької селищної ради, представляю інтереси жителів села. Сприяю підготовці документів, що подаються до  Мурованокуриловецької селищної ради  та виконавчого органу, виконанню на території округу  Програми соціально-економічного та культурного розвитку, затверджених рішенням селищної ради. Беру активну участь у засіданнях виконавчого комітету .

Прийом громадян здійснюю  за місцем роботи в межах робочого часу та в позаурочний час.  За звітний період  письмових звернень не надходило,а усних і по телефону було 23 звернення з проблем різного характеру.

Надається допомога жителям громади щодо переадресації заяв різного характеру, пропозицій, інформацій посадовим особам  селищної  ради та її виконавчого комітету.

Станом на 1 січня  2022 року населення  старостинського   округу  становить 645 чоловік: з них   306  осіб  чоловічої статі   та    339 осіб жіночої статі.

За минулий рік померли 14 жителів,народилася 1 дитина.

На території  рахується 514   домогосподрств,   з них  лише   293 домогосподарства з реєстрацією місця проживання.   Решта,  як ви зрозуміли, -221  домогосподарство-  це пустуючі  будинки.

У домогосподарствах утримується :

-всього ВРХ – 26 голів,в т.ч.корів –  17 ;

-коней - 1 голова;

- свиней   -  73     голів;

-кіз  -9 голів.

Соціальні   послуги жителям  старостинського округу надають: навчально-виховний комплекс,  фельдшерсько-акушерський пункт, відділення  зв’язку,сільський клуб,бібліотека .

У сфері підприємницької діяльності  діють  3 торгові точки.

Всі  установи  утримуються у належному стані.

У  минулому році  виникла серйозна проблема з забезпечення  водопостачанням  нашої школи.

Довелося докласти багато зусиль,щоб  вирішити  дане питання.  І найбільше їх доклала звичайно директор НВК Паршенко Галина Василівна.

Одним з основних завдань старости  є участь  у здійсненні контролю  за станом благоустрою населеного пункту .

У звітному періоді   на протязі  5 місяців  до робіт з благоустрою  був залучений працівник з благоустрою.  На протязі одного місяця було залучено 2-х осіб  з числа безробітних.  Хочеться відмітити ,що зроблено було багато та благоустрій це та ділянка роботи, яка потребує постійної уваги   не лише на період  двохмісячника,  а  на протязі  всього   року.

У великій мірі  утримання нашого населеного пункту у чистоті залежить від кожного жителя села.

Сьогодні не буду зупиняти  свою увагу на тому,що   прибиралися  придорожні та прибережні смуги, території  бюджетних установ, прибудинкові території,адже це постійна робота з року в рік.

Відмічу лише те,що ми  неодноразово  піддавалися критиці   жителів села за вивіз побутового сміття з  контейнерів на встановлених майданчиках.   Цю роботу вдалося активізувати  і  стараємося  вчасно вирішувати дану проблему.

Із  запланованих  заходів на 2021 рік нам  вдалося  в минулому році завершити роботи по облаштуванню огорожі на діючому кладовищі.

Частково розчистили територію біля пустуючого  будинку  по вул. Рачкевич.

Оновили вїздний знак нашого населеного пункту.

Постійно проводились роботи по благоустрою та належному утриманні  пам’ятника загиблим у роки  другої світової війни та пам’ятного знаку  в урочищі «Дубина».

В плані благоустрою  зроблено чимало,проте  одним  з основних  питань ,що   постійно турбують жителів нашого  села   є   дороги.    Нажаль у звітному році ремонт доріг не проводився.

Відповідно до наданих повноважень, протягом року видано довідок різного характеру – 410   , перевірено та складено – 16  актів  обстеження матеріально-побутових умов проживання, надано – 15  послуг  з нотаріальних дій, надано- 42   відповіді  різним установам,ведеться облік військовозобов’язаних, здійснюється оповіщення військовозобов’язаних та призовників, складаються списки юнаків для приписки до призивної дільниці, здійснюється ведення по господарського обліку, ведеться облік учасників АТО та бойових дій. Ведеться облік всіх пільгових категорій, які проживають на території округу, подаються документи пільгових категорій в управління соціального захисту населення для нарахування компенсацій на придбання твердого палива, скрапленого газу та використання електроенергії,сприяли  своєчасній і в повному обсязі сплаті місцевих податків,зокрема земельного податку.

За минулий рік було оформлено  85 субсидій та  4  соціальних допомоги різного характеру.  Всі одинокі та одиноко проживаючі,  які потребують допомоги і мають на це право, перебувають на обслуговуванні соціального працівника.

Для робіт по оформленню  субсидій та допомог   у поточному році у минулому році  ми  встановили безкоштовне   програмне забезпечення  Соціальна громада і плануємо  застосовувати його у роботі.

Користуючись нагодою хочу щиро подякувати керівництву ТОВ «Рубанський Агро»,  ПП »Батьківська земля», ФГ «Житниця «, ФГ «Агро-сад» за надання фінансової підтримки нашого старостинського округу на проведення робіт по благоустрою .

Подякувати кожному жителю громади за   взаєморозуміння,за утримання прибудинкових територій і активну участь у громадському  життя села.