A A A K K K
для людей із порушенням зору
МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

Рівненський старостинський округ

Звіт старости Рівненського старостинського округу

Чуплакової Надії Миколаївни за 2021 рік

 

Минув рік,як мені виявили почесну довіру очолити один з найбільших серед округів Мурованокуриловецької громади .Тепер я представляю  інтереси жителів сіл Рівне,Дружба та Нишівці.

Перший рік  працювали    в новому статусі,з іншими повноваженнями.знайомитися з новою територією та жителями.

Відповідно до Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні»  я , як староста,Рівненського старостинського округу, зобов'язана звітувати перед селищною радою та громадою про роботу нашого округу,який утворено відповідно до рішення 2 сесії Мурованокуриловецької селищної ради.

 8 скликання  №27 від 28.12.2020року.Тому коротко інформую вас про результати роботи,що зроблено,про те що не вдалося вирішити …і про плани на майбутнє.

За даними погосподарського обліку особистих селянських господарств станом на 01.01.2022 року на території округу налічується 905   домоволодінь.

З них в розрізі сіл  :Рівне  370; Дружба 325; Нишівці. 210

Загальна кількість населення складає 1536;

За фактом проживає в Рівне 747; Дружба 54;   Нишівці 238

У 2021 році населення округу зменшилося на 30

Народилося  7 діток;

Померло   37 жителів.

Соціальна інфраструктура підвідомчих сіл складається з: НВК ДНЗ- ЗНЗ с.Рівне (навчається 148 учнів),дитячий садочок «Сонечко»( відвідує 30 вихованців),будинок культури,2 клуби,2 бібліотеки,3 ФАПи,2 відділення зв'язку.Нажаль у 2021році припинив роботу дитячий садочок в селі Дружба.

На теренах округу в аграрному секторі працюють 9 агроформувань, в сфері підприємницької діяльності діють 7 торгових точок,2 кафе,млин.Нажаль відсутні об'єкти побутового обслуговування та переробки сировини.

Разом з підриємцями,аграріями ,які переймаються життям села,працюємо на покращення умов проживання нашого населення.

Представляю інтереси жителів округу на засіданнях виконкому селищної ради,виконую всі доручення селищного голови,беру участь у нарадах різного спрямування.

З часу призначення до грудня минулого року працювала без діловода та докладала максимум зусиль ,щоб жителі вчасно отримували всі соціальні послуги.

Протягом року видано довідок соціально-правового характеру.надано 34 відповіді на запити від різних інстанцій,та 14 послуг по вчиненню нотаріальних дій.Надавалися також характеристики,консультації та рекомендації.Систематично ведеться облік та накопичення бази даних про мешканців округу,відповідаю за збереження   11 – ти погосподарських книг які перезакладено в 2021 році.

Враховуючи інтереси жителів кожного села здійснювала прийоми громадян з виїздом в Дружбу,Нишівці  а також в телефонному режимі в будь-який час доби.Загалом на прийомі у старости побували   520  громадян(по всіх зверненнях надано роз'яснення).

Сприяла веденю військового обліку військовозобов'язаних на відповідні території,вчасно проводила оповіщення.В 2021 році в лави Збройних Сил України призвано 2 юнаки з нашого округу.

В 2021 році старостою були опрацьовані та направлені у відділ соціального забезпечення селищної ради всі звернення громадян для отримання субсидії,пільг та соціальних допомог різних видів.

Тримаються на постійному контролі сім'ї ,які потребують посиленої уваги,багатодітні де проживають малолітні діти та ті ,що перебувають в СЖО,одиноко проживаючі(бесіди,відвідування,допомога у вирішенні життєвих питань).

За звітній період складено 29 актів обстеження умов проживання.На території округу працюють  2 соціальних працівники,які постійно інформують мене про умови проживання одинокопроживаючих пристарілих.

.Здійснювала контроль за надходженнями податків до бюджету селищної ради  та веду роботу по вивіренню даних про його  платників.

Після ліквідації сільської ради на збереженні в старостаті знаходяться архівні  матеріали  за 25років ,опрацьовуванню яких теж було приділено багато зусиль та часу. 

Бюджет селищної ради в2021 році виконаний , завдяки цьому  комунальні заклади ,які утримуються за рахунок бюджету Мурованокуриловецької громади профінансовано в повному обсязі (зарплата,енергоносії тощо).

Для організації робіт по благоустрою сіл селищна рада забезпечила всіх бензокосами,пилами та іншим робочим інвентарем  а також матеріалами для фарбування,побілки тощо.

6 місяців  на окрузі працював працівник з благоусторю а також один місяць 2 працівники з центру зайнятості ,які добросовісно виконували всі доведені завдання.Роботи з благоустрою тривають цілий рік(обкошування узбіччя доріг,центрів сіл.парків відпочинку,догляд за клумбами,прибирання та вивезення сміття,опалого листя,обрубуванню чагарників тощо).

Традиційно  щорічні косметичні ремонти та дбайливий постійний догляд за пам'ятниками та місцями захоронень  загиблих односельчан( а їх у нас  на окрузі налічується 8)   проводять працівники культури трьох сіл. За що їм велика вдячність від нас усіх.

Продовжували підтримувати в належному стані в'їздний знак на межі колишнього району а в минулому році силами працівників будинку культури  проведили косметичний ремонт.підготували  стеллу для нового напису ,який зробимо навесні.

Утримуються в належному стані території біля всіх комунальних закладів та місць загального користування.ВИНОШУ ПОДЯКУ  ЗА ПІДТРИМАННЯ  НАЛЕЖНОГО САНІТАРНОГО СТАНУ всім керівникам установ,приватним підприємцям,релігійним громадам сіл.

Адже   від побаченого у центрі Рівного  складається перше  враження для численних  проїжаючих не лишеі про нас а й про нашу громаду загалом.Дуже вдячна всім жителям хто прибирає не тільки біля  своїх,  а й  біля сусідніх не жилих будинків.Також дуже вдячна тим хлопцям та підприємцям ,котрі не чекаючи прохань з мого боку,під час снігопаду чи ожеледі власними тракторами прочищають підсипають свої вулиці.Я ДУЖЕ ПИШАЮСЯ .ЩО У НАС ЖИВУТЬ ТАКІ ГОСПОДАРІ.

На жаль, вкрай проблемним залишається наша культура піклування про навколишнє природнє середовище, коли всупереч здоровому глузду створюються нові стихійні смітєзвалища а прибрати всі смітники практично не рельно.Звідси і народна мудрість «Чисто не там де прибирають а там де не смітять!!!» Регулярно впорядковуємо навколишню територію  біля  Рівненського санкціонованого смітєзвалища.Закликаємо робити  елементарні речі – викидати привезене сміття  на обвалований майданчик.Просимо ,роз'яснюємо,попереджаємо але нажаль,знаходяться нерадиві…

Визнаю це своїм  великим  недопрацюванням яке мені не вдається виправити вже роки.

Благоустрій сільських кладовищ теж постійні  турботи  старости.В  селі  Рівне започаткована добра справа добровільної участі кожного бажаючого у цій справі .Закликаю і надалі її підтримувати ,започаткувати цей досвід у Дружбі та Нишівцях, бо маємо непоганий результат.

Наголошую.що здати гроші на благоустрій – це добре,але ми маємо розуміти,що працювати до нас не прийдуть із сусідніх сіл. чи задарма.Враховучи ціни на розхідні матеріали.інколи катастрофічно не вистачає робочих  рук, грошей тощо.Доводиться  «викручуватися» старості.ВДЯЧНА тим хто підтримував. 

Порядок на кладовищі – це не лише повага до пам'яті про покійних а й лице  жителів!

Добре налагоджена  селищною радою робота по обслуговуваня  вуличного освітлення в селах.Наша мережа протяжністю понад 12 км в минулому році  обслуговувалась за моїм зверненням без перешкод.Хоча я особисто в літній період відключала освітлення де це можливо з метою раціонального використання надзвичайно  дорогої електроенергії.  Дякую всім за розуміння.В минулому році керівництвом  громади налагодилось постачання  скрапленого газу для населення.

За звітній період при фінансуванні  наших аграріїв та силами Водоканалу проведено реконструкцію системи водопостачання нашого водогону.(встановлено додатковий новий насос.електронне управління водоподачею  тощо) та ліквідовано 4 прориви мережі.На це ми використали майже всі кошти залишку  соцугод в сумі 65 гривень.Директор Мурованокуриловецького Водоканалу К.Л.Андрущак багато зробив для того ,щоб наші водокористувачі та особливо школа були безперебійно забезпеченні якісною водою.Від всіх жителів щиро дякуємо Вам за проявлене терпіння і гарну організацію роботи.

 Робота Рівненського водогону ,не зважаючи на великий обсяг усунутих недоліків ,залишає  ще ДУЖЕ БАГАТО НЕ ВИРІШЕНИХ ПИТАНЬ !!!Відповіді на які надіюсь скоро почути.

На привеликий жаль,в минулому році вперше не проводився ремонт наших сільських доріг,які дуже піддаються руйнуванню через наш гірсько-яристий рельєф.В селі Нишівці місцями гірські дороги мають аварійні участки.Питання ремонту підіймалося як мною так і в письмових  зверненнях мешканців.З настанням сприятливих погодніх умов потрібно мобілізувати всі наші зусилля в частині фінансування елементарного профілювання та вирівнюванню полотна доріг.

Кардинально протилежне відношення до стану доріг у селі  Дружба. Понад одного кілометра постеленного новенького асфальту по вулиці 40-річчя Перемоги.За моїм зверненням ремонт дороги з підсипанням по вулицях Космонавтівта Вишнева.ремонт зруйнованої стихією частини вулиці Атаки,профілювання вулиці Шевченка по маршруту шкільного автобуса в Рівному .Все це повне фінансування та підтримка  П.П..Струсевича.

Вивезення сміття,підтримка всіх установ та вирішення проблем що виникають в селі Дружба  вирішується за підтримки цього гарного  господаря.

При моїй організації було закуплено та встановлено ворота на кладовище села Дружба,проводилось обкошування та вичищення порослі по периметру.території.

Галузь культури у минулому році має багато досягнень в роботі .Ми представляли свій новостворений округ одним гарним коллективом на фестивалях,проводили свята сіл ,вшановували свято Великої Перемоги,людей похилого віку,вітали ювілярів громади,працювали з дітками на своїх дозвілєвих об'єктах.Регулярно залучаються до всіх робіт з благоустрою де тільки виникає потреба.Дівчата  Дружбівського сільського клубу самостійно зробили ремонт в закладі,підтримують порядок на великі території і по першому виклику готові прийти мені на допормогу.Щиро Вам дякую!

Приділялася увага розвитку спорту та пропоганда здорового способу життя .Наша збірна по футболу в запеклих змаганнях здобула  почесне 2-ге місце серед заявлених команд в громаді та є учасником усіх спортивних свят в громаді та за її межами.На це також витрачалися як власні так і багато коштів спонсорських,проводилась підготовка стадіонів та організовано приймалися команди на нашій території.

Школа є нашою окрасою ,нашою гордістю.В минулому році наш навчальний заклад фінансувався по мірі можливості відділом освіти селищної ради.Пройшли певні скорочення штату техпрацівників.Нарікань на  роботу закладу  з боку громадськості не надходило.,поточні проблеми ,що виникали в процесі навчання адміністрація школи  вирішувала   позитивно.Нашою скромною допомогою було придбання комплекту посуду для шкільної їдальні та забезпечення новорічними подарунками діток. 

 Коротко зупинюся на недоліки які ми переживали в минулому році і які перейшли в поточний :серед яких має місце  холодний і не відремонтований ФАП в селі Рівне.де працює молодий спеціаліст і з повним навантаженням роботою, невеликою  зарплатою і в таких умовах.Це сором для мене і є над чим задуматись  владі  та керівникам медцентру.Мій біль також зруйновані пам'ятники ,які ми вже не взмозі  «зліплювати»до належного вигляду.На впорядкування цих святих місць потрібні чималі кошти.Мають місце факти не добросовісного ставлення листоноші села Дружба до роботи ,які приводять до дуже плачевних результатів.Ситуація з підписаними договорами на оренду саду(паю) теж стала не контрольованою і  доведенною до логічного кінця не на користь пайовиків.Це спричинило не здоровий резонанс серед пайовиків і я маю докладати максимум від мене можливого щоб ситуація вирішилась позитивно.

Також з певних причин  не вдалося з відремонтувати зруйновану кладки на Зелені криниці та на вулицю Зарічна.

Перелічені питання обіцяю вирішити в поточному році першочергово.Також плануєм  зробити:

-  продовжувати благоустрій скверика в центрі села Рівне;

-  продовжувати ремонт мережі водогону;

-  здійснювати поточні ремонти та профілювання сільських доріг;

-  продовжувати оновлювати парк відпочинку; в селі Рівне;

-  розпочати благоустрій стадіону та встановлення дитячого майданчика в селі Дружба;

-  налагодити організацію робіт по благоустрою кладовища в селах  Нишівці та Дружба;

-  налагодити вивезення сміття.

 Хочу висловити щиру подяку працівникам наших підприємств,установ ,бізнесу за те що своєю працею розвивають наші села незважаючи на важкі нинішні умови.спричинені карантинними  умовами. .Низький уклін нашим освітянам!.Не злякало наших вчителів.працівників дошкілля,культури,бібліотек те,що прийшлося працювати,проводити навчання та різного плану заходи дистанційно через онлайнові сервіри,у зв’язку з карантинними обмеженнями.Успіхів ВАМ і надалі !

Зробивши аналіз участі жителів села в процесах благоустрою,проведенні різних заходів хочу з гордістю сказати,що ми починаємо розуміти – ніхто крім нас самих на зробить наше села кращими,життя достойнішим Для цього потрібно дбати не на словах а конкретними справами та слушними порадами.

Тільки від нашої з вами праці та ентузіазму .ми будемо пожинати плоди злагодженої роботи на благо рідних сіл.

           БАЖАЮ ВСІМ ЗДОРОВ’Я,ВИТРИМКИ,МИРНОГО НЕБА.!!!

 

                                                                                                   

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.