Михайловецький старостинський округ

старости Михайловецького старостинського округу

Яцюк Раїси Степанівни про свою роботу за 2022-2023 роки

Мої повноваження, як старости Михайловецького старостинського округу розпочалися з 04.02.2021р., на підставі розпорядження голови Мурованокуриловецької селищної ради.

До старостинського округу підпорядковані: с.Михайлівці, с.Красне та селище Яр.

Станом на 27.01.2024р. на території округу є  574 господарських двори, але фактично  діючі лише 320, в яких зареєстровано 789 осіб та 55 осіб які постійно проживають на території округу без реєстрації.  Діти від 0 до 18 років  - 186 чол., 205люди пенсійного віку.

В інфраструктуру старостинського округу входять школа та дитячий садочок, Михайловецький професійний аграрний ліцей, сільський будинок культури та бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення нової пошти, будинок для постійного проживання одиноких людей пенсійного віку, чотири магазини, сільський ринок.

На території округу проводять свою роботу ТОВ «Агрофірма Рубанський», ФГ «Стріла» та СФГ «Зоря».

В 2021р. користувачами місцевого водогону було утворено ОК «Джерело-Михайлівці», дане підприємство налічує 195 користувачів, протяжність водогону становить понад 20 км.

За звітний період  було видано понад 1500 довідок, сформовано майже 200 пакетів документів на призначення субсидій, соціальної допомоги,пільг, та на отримання матеріальної допомоги на лікування та поховання.

На протязі 2023 року проводились громадські слухання на яких обговорювалось питання стосовно перейменування назв вулиць.

Навесні 2023р. проведено двомісячник благоустрою, в якому взяли участь працівники організацій які діють на території округу та місцеві жителі. Було здійснено прибирання місцевих вулиці, домогосподарств та прилеглих територій. Проведено прибирання на дитячому та спортивних майданчиках. Здійснено косметичний ремонт двох пам’ятників загиблих воїнів в 1941- 1945рр. та 1918р. Також було проведено вирізку поростей дерев та кущів на місцевих кладовищах.

Актуальним  питанням на даний час в окрузі  є стан доріг в селі та вуличне освітлення, розчищення вулиць та закинутих домогосподарств  від кущів та дерев, організація вивозу сміття.

На мою думку та думку жителів, якщо зробити оцінку роботи, яка проводилась на території старостинського округу на протязі 2022-2023 рр., вона є незадовільною. Проводилась робота лише на збереження та підтримки того, що було зроблено на протязі попередніх років і на превеликий  жаль в не повному обсязі. В 2023році вуличне освітлення не працювало взагалі.

Не проводився ремонт сільських доріг, що призводить до зниження надання якісних послух населенню екстреними службами (швидкої медичної допомоги,пожежної охорони, поліції і т.д.).