Котюжанівський старостинський округ

Звіт старости Котюжанівського старостинського округу

Арнаута Миколи Павловича за 2021 рік

Керуючись Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України , Статутом Мурованокуриловецької  селищної ради, її Регламентом , Положенням про старосту села та іншими нормативно-правовими актами звітую про роботу старости сіл Котюжани, Вільшанка, Блакитне за  період 2021 року.

Я буду старатися підтримувати всі ваші ініціативи, які по можливості тільки разом  з вами ми зможемо зробити. Основним завданням, для того щоб розвивалася громада, я бачу в створенні  нових підприємств, а відповідно і нових робочих місць. Без цього просто наша громада не  виживе і надалі буде проходити скорочення і шкіл, і будинків культури, і ФАПів. І щоб наша молодь не їздила на заробітки за кордон, а могла працювати і отримувати гідну заробітну плату у нашій  державі, тоді і буде розвиватися і громада, і держава в цілому.

Нам дуже важливо зараз зберегти село, щоб не дай Боже воно не переросло в хутір, продумати разом, яким шляхом нам зберегти, затримати в селі молоде покоління. Щоб кожного, хто покинув село по тій чи іншій причині, захотів повернутися на рідне обійстя, згадати про свої перші кроки на рідному подвір’Ї, привести дітей до рідного порогу, згадати про батьків, дідів і я впевнена, що пробудиться щось…, що вплине на рішення влаштовувати своє життя в рідному селі. Повірте, наше село найкраще, а щоб було ще краще – від нас усіх разом залежить.

Як член виконавчого комітету беру участь у засіданнях виконавчого комітету селищної  ради, де представляю інтереси жителів сіл. Виконую доручення селищної ради, селищного голови та виконавчого комітету, інформую  їх про виконання доручень, здійснюю прийом громадян.

Здійснюю моніторинг за дотриманням на  підвідомчій території старостинського округу громадського порядку, станом виконання прийнятих рішень селищної ради, правил благоустрою населеного пункту, забезпечую чистота і порядок.

Так як і раніше , в старостинському окрузі здійснюється погосподарський облік, видаються довідки у межах наданих  повноважень . Заяви на отримання дозволів на земельні ділянки, передачу в оренду, власність, оформляються в старостинському окрузі та подаються на розгляд сесії Мурованокуриловецької  селищної ради.

Прийом громадян  проводжу  по місцю роботи в межах робочого  часу  та  в позаурочний час  за місцем  проживання жителів села. Здійснюю моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального-захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства, реалізації ними права на працю та медичну допомогу.     Жителі  сіл старостинського округу   беруть  активну  участь  в соціально-економічному та культурному  житті села. Надаються пропозиції  щодо ремонту доріг комунальної  власності, вуличного освітлення,водопостачання села. .               .

Систематично проводиться  впорядкування  подвір’їв  господарств  жителів  села, приватних магазинів, установ та підприємств  та прилеглих  до них  територій, пам’ятних  місць села. В минулому році було  проведено три толоки по розчистці кладовищ ( а їх на території округу5  ) від чагарників та збиранню сміття.  Я хочу наголосити - тільки від власного усвідомлення кожного, що чистота і порядок залежать власне від нас усіх, від нашої культури, від нашої газдовитості, від гордості за своє село - ми досягнемо позитивних думаю, що і в нас все буде гаразд.

Те ж саме можна говорити і про благоустрій села. Якщо ми займем позицію – моя хата з краю, ми ніколи не досягнемо успіху.

Ведеться облік військовозобовязаних, здійснюється оповіщення військовозобовязаних, складаються списки юнаків для прописки до призивної дільниці, ведеться облік учасників АТО та бойових дій та прирівняних до них. Ведеться облік всіх пільгових категорій, які проживають на території села, подаються документи пільгових категорій до управління праці та соціального захисту населення ,для надання компенсацій на придбання твердого палива та використання електроенергії.

Здійснюю контроль за надходженням податків до бюджету селищної ради, допомагаю вести роботу по виявленню боржників та погашенню заборгованості із земельного податку.

За участі ФГ « АлМар» прогрейдеровано та підсипано вулицю Котляревського, за  рахунок ФГ « Стріла « та ПП « Зарічне – Агро» було проведено розчистку снігу в зимовий період, здійснюється підсипання доріг старостинського округу солєвим розчином  аварійних доріг в гололедицю.

За звітний період проведено ремонт та проводиться обслуговування сільського водогону . По вулиці Шевченка  проведено 400 метрів водогону. Підключено 12 житлових будинків. По вулиці Пирогова та Коцюбинського проведено 600 метрів водогону, підключено 11 дворогосподарств.

Проводиться ремонт вуличного освітлення, заміна ліхтарів, датчиків. Здійснюю облік та передаю до виконавчого комітету селищної ради дані показників лічильників, встановлених у адмінприміщеннях, а також лічильників вуличного освітлення.

В звітному періоді проведено підгортання та обваловку сміттєзвалища за власні та спонсорські кошти.

Надається допомога  по ремонту автобуса для перевезення  дітей з сіл Сніткова та Блакитне до НВК « ЗНЗ-ДНЗ».

Надається допомога багатодітним родинам в забезпеченні дровами .

А на завершення хочу сказати основне – від злагодженої роботи всіх нас, від того, як в розвитку громади буде приймати участь молоде покоління, з нами будуть рахуватися, до нас будуть прислухатися, нам будуть допомагати.

Бажаю всім жителям громади міцного здоров’я, родинного тепла, мирного неба, успіхів в усіх ваших починаннях, здійснення мрій. Хай Бог береже Вас і ваші родини.