Вищеольчедаївський старостинський округ

Звіт старости Вищеольчедаївського старостинського округу

Квятковської Тетяни Василівни за 2021 рік

Згідно вимог Закону України Про місцеве самоврядування в Україні ст.54-1п.6 староста звітує перед радою та на зборах громадян.

Як староста у своїй роботі я керувалась Положенням про старост, яке затверджене рішенням 4 сесії 8 скликання Мурованокуриловецької селищної ради.

Сьогодні інша специфіка звіту старости на відміну від звіту сільського голови. Для початку коротко ознайомлю Вас із статистикою округу.

Площа Вищеольчедаївського старостинського округу 4302 га. Площа населеного пункту 445 га. Із них рілля 2245 га., станом на 01.01.2022 року всіх по господарських дворів 1010.

Проживає станом на 01.01.2022 року -1705 чоловік

Народилось- 9 дітей

Померло- 38 чоловік

Населення в порівнянні з 2021 роком зменшилося на – 30 чоловік

На території округу зареєстровано 11 агроформувань,  9 торгових точок різних форм власності, є школа I-III ступенів в якій навчається - 194  дитини,  дитячий садок, який відвідує  45 діток , є амбулаторія ЗПСМ, СБК та бібліотека, аптека, відділення звязку та почта, 2 соціальних працівники, які обслуговують 24 одиноких людей, які потребують стороньої допомоги. В полі зору старости завжди є одинокопроживаючі люди та люди похилого віку, а також на контролі сімї, які перебувають у складних життевих обставинах, а також сімї, які знаходяться під супроводом. За минулий рік складено 32 акти обстеження.

Здійснювали облік, ведення та зберігання погосподарських кних.

Ведеться облік всіх пільгових категорій, які проживають на території села, які подавали документи до управління праці та соціального захисту населення для надання компенсації для  придбання  твердого палива та скрапленого газу. За минулий рік оформлено   40 чоловік  пільгових категорій, та 178 субсидій.

Постійно ведеться облік військовозобовязаних. На обліку перебуває 460 чоловік військовозобовязаних. Здійснювалось оповіщення військовозобовязаних, складали списки юнаків для приписки до призивної дільниці, а також ведеться облік учасників бойових дій.

Систематично здійснювався контроль за надходженням податків до селищного бюджету, допомогали проводити роботу по виявленню боржників, та погашені заборгованості по земельному податку.

Здійснена передача на державне зберігання до архівного відділу документів сільської ради постійного зберігання з 1994-2020 роки.

Виконувались нотаріальні дії у межах своєї компетенції. Складались заповіти, посвідчувались доручення, засвідчувались документи та вірність їх копій.

Як староста, я є членом виконкому, брала участь у всіх засіданнях виконкому, виконувала доручення селищного голови та інформувала про їх виконання.  А також вела прийом громадян.  До старостинського округу надійшло 187 звернень різного характеру. За характером  звернення  в основному     стосувалися  забезпечення водопостачанням, ремонту доріг, освітлення вулиць, якісне надання послуг єлектропостачання та матеріальної допомоги.

Як один із напрямків роботи є видача довідок та актів різноманітного характеру громадянам в межах наданих повноважень.   Так всього за 2021 рік видано

довідок:   - 698

довідок  характеристик -68.

Велика увага приділена благоустрію населеного пункту. Селищною радою був принятий працівник із благоустрію на 4 місяці, і видано нову бензопилу, бензокосу та 20 літрів бензину.  В ході благоустрою прибрано та розчищено 5га. кладовищ, парк, ринок, придорожні смуги та дитячий майданчик. Із за погодніх умов всі ці території   обкошувались 4 рази, тому роботи проводились за рахунок бензину, які надавали агроформування що орендують землю на території громади. Киристуючись можливістю хочу подякувати всім керівникам.

Також в ході благоустрою також прибрано всі прилеглі території біля адмінбудівель.

Також в ході благоустрою відремонтовано, покрашено і прибрано пам’ятник загиблих воїнів та ритуальний майданчик.   Організовувались роботи по вивозу сміття, підгорнуто, обваловано санкціоноване сміттєзвалище.

Проводились роботи по ремонту вуличної мережі  освітлення.  В ході ремонту заміненні фонарі, лампочки та запобіжники.

Проводився ремонт водопровідної мережі центрального водогону. За рахунок коштів селищної ради замінено насос. Ремонт, поломка, прориви організовувались власними силами.

Організовувались збори із жителями вулиць Нагірна,  Романа Коваля, та Петшотравнева по створенню кооперативу по обслуговуванню водогонів.     Надавалась допомога по оформленню документів.

Звітний період виявився вкрай нелегким. З того що планувалося зробити, зроблено вкрай дуже мало. Сподіваємось що проблеми нашої громади буде вирішено у 2022 році спільно з селищною радою, керівниками агроформувань та жителів громади, а саме:

-ремонт доріг

-реконструкція та будівництво водопровідної мережі

-продовження мережі вуличного освітлення

-заміна єлектрокотла на твердопаливний котел у дитячому садочку

-встановлення опалення в СБК.

Звітуючи сьогодні перед вами про свою роботу, сподіваюсь на те, що даючи об’єктивну оцінку роботи старости, внесете конкретні пропозиції, щодо вдосконалення діяльності в подальшому.

Хочу подякувати вам за довіру, підтримку і співпрацю жителям округу, керівництву громади та керівникам агроформувань.

Всім бажаю здоровя, наснаги та впевненості у завтрашньому дні.