Михайловецький старостинський округ

Звіт старости Михайловецького старостинського округу

Яцюк Раїси Степанівни за 2021 рік

Мої повноваження, як старости Михайловецького старостинського округу розпочалися з 04.02.2021р., на підставі розпорядження голови Мурованокуриловецької селищної ради.

До старостинського округу підпорядковані: с.Михайлівці, с.Красне та селище Яр.

Станом на 04.02.2022 р. на території округу є  574 господарських двори, але фактично  діючі лише 320, в яких зареєстровано 820 осіб та 90 осіб які постійно проживають на території округу без реєстрації, з них діти від 0 до 18 років  195 чол., 191 люди пенсійного віку. На протязі 2021 року в старостинському окрузі народилось 6 дітей, а померло 14 чоловік. На території старостинського округу проживає  10 осіб яким виповнилось понад 90 років та одна довгожителька  вік якої становить 103 роки.

В інфраструктуру старостинського округу входять школа та дитячий садочок, Михайловецький професійний аграрний ліцей, сільський будинок культури та бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв’язку, ветеринарний пункт,  будинок для постійного проживання одиноких людей пенсійного віку, три магазини, сільський ринок.

На території округу орендують земельні частки паї: ТОВ «Агрофірма Рубанський», ФГ «Стріла» та СФГ «Зоря». На протязі року даними підприємствами було надано матеріальну допомогу на придбання продуктів харчування для місцевої школи та дитячого садочка, новорічних подарунків, для організації святкування свята Івана купала та інших культурних заходів, які проводились працівниками сільського будинку культури та бібліотеки. Також були надані кошти учасникам ВВВ.

За звітний період  було видано понад 500 довідок, сформовано 195 пакетів документів на призначення субсидій, соціальної допомоги,пільг, та на отримання матеріальної допомоги на лікування та поховання.

На протязі року проводились громадські слухання на яких обговорювались питання стосовно роботи дитячого садка, школи, медичного закладу, місцевих магазинів та сільського будинку культури та бібліотеки. Також було обговорення про виділення  та документального оформлення земельних ділянок для ОСГ,  та розміру податку на земельні ділянки, які є в користуванні жителів старостинського округу.

Навесні  проведено двомісячник благоустрою, в якому взяли участь працівники організацій які діють на території округу та місцеві жителі. Було здійснено прибирання місцевих вулиці, домогосподарств та прилеглих територій. Проведено прибирання на дитячому та спортивних майданчиках. Здійснено косметичний ремонт двох пам’ятників загиблих воїнів в 1941- 1945рр. та 1918р. Також було проведено вирізку поростей дерев та кущів на місцевих кладовищах.

На території села було частково поновлено вуличне освітлення та встановлено 25 нових світильників.

В 2021р. користувачами місцевого водогону було утворено ОК «Джерело-Михайлівці», дане підприємство налічує 195 користувачів, протяжність водогону становить понад 20 км.

Мною налагоджено роботу із народним депутатом обласної ради Поліщуком А. та його представником Пушкар А., жителям округу на протязі року було надано матеріальні допомоги на лікування та владнання матеріальних проблем також на новорічні свята вони подарували вихованцям дитячого садка  подарунки.

Осторонь проблем, які виникали в старостинському округу також не стояв депутат селищної ради Кушнір С.М., він по мірі можливості сприяв вирішенню усіх питань, які виникали в процесі роботи, цей функціонування дитячого садка та школи, фельдшерського пункту,  роботи місцевого сільського будинку культури та бібліотеки, максимального збереження штату даних закладів. Робота  з багатодітними та малозабезпеченими сім'ями та неблагополучними сім'ями.

Актуальним  питанням на даний час в окрузі  є стан доріг в селі та вуличне освітлення, розчищення вулиць та закинутих домогосподарств  від кущів та дерев, організація вивозу сміття, функціонування школи та дитячого садка.

На мою думку та думку жителів, якщо зробити оцінку роботи, яка проводилась на території старостинського округу на протязі 2021 року, то вона є не задовільною. Цей рік робота проводилась лише на збереження та підтримки того, що було зроблено на протязі попередніх років. Все це пов’язано з відсутністю коштів.