A A A K K K
для людей із порушенням зору
МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

Жванський старостинський округ

Звіт старости Жванського старостинського округу

Марецької Людмили Степанівни за 2021 рік

 

Шановні жителі села Жван та Кукурівки, запрошені та всі присутні !

Знову швидкоплинно закінчився 2021 рік відійшов у минуле  залишивши після себе певний слід

Хороший чи поганий, але для кожного свій. І сьогодні ми підводимо підсумки прожитого та зробленого у минулому році вже не в   ролі   сільської ради, а в  ролі Жванського старостинського округу. Головна  відмінність його від попередніх років -це те,що ми пропрацювали уже рік без

бюджету. Тобто бюджетами сільських  рад нині розпоряджається селищна рада. Чи відчули ми якусь не комфортність за минулий рік,чи ні, судити Вам та й нам теж.

Жванський старостинський  округ не поміняв своїх границь. Це територія колишньої  сільської ради, тобто він сьогодні представляє с.Жван та с,Кукурівка.

Статистичні дані по даних перепису:

Всього проживає 580 чол. З них: с. Жван – 525 чол.с.Кукурівка -55 чол.

Всіх дворів по старостинському  окрузі  508,  з них -  жилих 314

 Ну, в більшості з них, звичайно, живе 1 або 2 людини  престарілого віку.

 У школі навчається 47 дітей, а це діти сіл Жван, Кукурівка  та Нишівці.

Діти з Кукурівки та  Нишовець  підвозяться автобусом .У селі в минулому році та в цьому навчальному є  повних 11 класів. Дитячий садок відвідує  10  дітей, а  діти  від  0 до 6 років –16

У селі спостерігається тенденція  до зменшення кількості  населення, відповідно, ЗМЕНШУЄТЬСЯ  і кількість  поголів’я домашніх тварин. Так , по даних перепису,  станом на 2022 рік  ВРХ налічується 52 гол. З них Жван -42гол., Кукурівка  – 10гол.,відповідно свині – 210, з них 188 і 22 гол.,вівці -4 гол., кози -23, з них 20 і 3 ,коні-1гол.

Померло у 2021 році 8 чол. Народилося  - 2 ,але ще 2 новонароджених  дітей прибуло.

Цілий рік ми працювали над оформленням субсидій та соц. допомог , оформляли,здавали і, дякуючи,що ще в селі є поштове відділення – по пошті й отримували, тобто,якихось незручностей  не відчували. В цьому році, починаючи з лютого місяця знову будемо приймати субсидії,почергово.

Сьогодні в старостинському окрузі працює староста і діловод. Ще 5 місяців у нас працював робітник з благоустрою. Зараз  такої одиниці немає,надіємося,що на двомісячник з благоустрою  території населених пунктів знову дадуть такого працівника. За період  торішнього двомісячника в селі було зроблено все те,що і  в  попередні  роки.  Працівниками   старостату,СБК,медицини,за  кошти селищного бюджету було приведено в належний стан території всіх трьох кладовищ, парків, перефарбовано повністю пам’ятник Загиблим воїнам,пам’ятник Невідомому солдату на кладовищі, побілено тумби,штахетники  біля парку,закладу культури,школи, медпункту та магазинів. Розкопано та висаджено всі квітники, прибрано Новодністровську трасу від сміття,місця біля  автобусних зупинок,Учительським колективом та працівниками старостату загромаджено обидва парки, Слави та Голодомору. На протязі періоду, поки був робітник з благоустрою,обкошувались  від бур’янів кладовища, центр села та  пообабіч  доріг. Із селищної ради ,з комунгоспу ,  отримали бензокосу для  обкошування бур’янів та бензопилу, яка виявилась неробочою ,віддали в ремонт і до цих пір її ще не повернули. Вважаю, що двомісячник пройшов у нас на належному рівні.

 Щодо стихійних  сміттєзвалищ – вони  у  нас є, боротися з ними в наших умовах дуже важко. Потрібно прикладати  максимум зусиль,дивитись одне за одним, робити зауваження і по максимуму все, що можна, утилізувати,але нікуди від дому не нести.  Поки що так,кращого сьогодні не можна запропонувати нічого. Тільки прошу, не кидайте сміття берегами річки, по ярках та балках, бо під час повені це ні до чого доброго не приводить, у нас є гіркий досвід.

Маємо велику проблему з річкою у нижній частині села. В результаті  того, що в річці завелися бобри,покидали  віковічні верби, які похрестилися і утворили величезну загату,  а з річки утворився став, який вже зайняв немалу частину. Вода стоїть на рівні городів і сьогодні, не дай бог, весняного паводку чи проливних затяжних дощів, вона вся піде городами. Я  приводила туди  начальника  однієї з фірм ГЕСу,побачивши об’єм робіт,  він сказав,що потрібно скласти кошторис,але звичайно,таким способом  буде  дуже велика сума, чи виділять таку суму  селищна  рада – не знаю. Володя Римар  сказав, що своїм  трактором нічого там зробити  не зможе. Отаке,вважаю,одне з найважливіших питань,яке сьогодні на порядку денному нашої громади.щоб запобігти розливу річки і затопленню присадибних земельних ділянок громадян. Хочу подякувати Богу за те,що в 2021 році нас,жванчан, обминули стихії. Дороги  звичайно , не в ідеалі, вони  в нас ідеальними ніколи  не були, але всі вони сьогодні прохідні і проїзні, з ямами,але  без наносів з ярків,без біди . Хто б що не говорив, не висловлював незадоволення, а біди, як в інших ,не було. В цьому плані рік пройшов спокійно.          

 Які кошти були залучені в  нашому  старостинському окрузі!  Зразу ж, по весні, перед  самим Великоднем, вийшов з ладу глубиний насос на водогоні на  посьолку. Селищна  рада, Галина Миколаївна,дякувати їй, зразу ж відреагувала, відгукнулася і  буквально за 3-4 дні було закуплено новий насос і встановлено його. Були , звичайно, затрачені  великі кошти в межах 75-ти тис. грн.       Але люди були з водою.

 Потім, влітку, за спонсорі кошти інвестора ТОВ «Рубанський Агро» було придбано і встановлено  6  пластикових  вікон  в будинку культури, які  ми сьогодні бачимо. Також в клуб  за кошти  «Рубанський Агро»  придбано фарбу  і покрашено підлогу в великому  та  малому залах, коридори та гриміровочну. Хочеться сьогодні  подякувати дівчатам – Аллі Миколаївні і Аліні Миколаївні за працю, за той величезний об’єм робіт, який було тут виконано їхніми силами, ніхто на ремонт не залучався, все вони  самі. Провела  косметичний ремонт в бібліотеках і Світлана Василівна, за що їй теж спасибі.

Важко залучити,зацікавити сьогодні до клубу молодь, час у країні , у світі змінює все, і побут. І СВІТОГЛЯД ЛЮДЕЙ, особливо підлітків і молоді. Але  дівчата зацікавили і залучили до масових заходів  людей старшого покоління , наших односельчан і  2 рази вже провели засідання клубу «Надвечір’я» де збирались жіночки похилого віку – співали, колядували,щедрували,їх  пригощали чаєм та солодощами, і повірте, це дуже гарно і зворушливо. Багато із них  одиноко проживаючі,мали можливість поспілкуватися. Працюємо як можемо, виходячи з того,що можна зробити. 

Також культура готувала світлицю і їздили  на День Матері в Долиняни ,а   буквально на днях представляли      світлицю     в Мурованих-Куриловцях,  де виступав наш ансамбль «Жванчаночка» .Щиро  їм дякую.

Щодо сплати за оренду паїв. У 2021 році всі  пайовики отримали орендну плату за паї, що перебувають в оренді ТОВ «Рубанський Агро»  , а саме 5200грн. за оренду(на 604 грн. більше від попередніх років)   500грн. на оранку та 300грн. на продуктовий набір. Всього пайовики отримали від фірми 6000грн. за пай. Також   агрофірмою було закуплено Новорічні подарунки  дітям – школярам та    дітям дошкільного віку. Отримали подарунки і діти - інваліди від Могилів-Подільської РДА та від управління  соціального захисту Мурованокуриловецької селищної ради.

На прохання жителів с.Жван та с. Кукурівки    дирекцією Новодністровської ГАЕС було  розроблено технічну документацію  на вуличне освітлення  . У минулому році виконано  роботи по       освітленню вулиць 40 – річчя Перемоги ,Новоселів,Вишневій,Зарічній,Соборній,Лесі Українки,Миру та Гагаріна. Та,на жаль, в зв’язку з  невідповідністю в документації  між  нашим РЕСом та Новодністровською ГАЕС  підключення ліній електропередач  затримується. На який час – не знаю.

Також     Новодністровською ГАЕС          розроблено   проект  на капітальний ремонт  гірських доріг до центу села з боку Новодністровська  та від господарства на посьолок. Проект зроблений , на  скільки мені  відомо , але коли він буде     профінансований – сказати     важко. На  таке питання  і дирекція    Новодністровською ГАЕС   відповіді не дає, бо все залежить від Вишгорода, де знаходиться їхнє керівництво. Така відповідь дана мені начальником  відділу   капітального будівництва    Новодністровською ГАЕС    Гороховим А.Б.

Про забезпечення сільських жителів товарами першої   необхідності, скажу , що на території села працює 2 магазини змішаного типу. Один від   Рівненського сільпо,а один -  приватний  підприємець Ткачик Н.В. Вже до нас не їздить  базар, бо  просто в цьому  не має необхідності, люди йдуть в магазини   і  забезпечують себе всіма товарами.

Хочу також сказати  щиро дякую Галині Миколаївні  та начальнику відділу освіти  Богацькому Володимиру Васильовичу, нашому  директору Комарніцькій Л.З. та вчителям, які  зуміли в цьому навчальному році відстояли  11 річну школу і нині  вона  працює. Що буде далі - не відомо, але сьогодні наші діти ще мають  можливість  жити і навчатися в селі , а не скитатись іншими селами.   Школа сьогодні,як завжди, працює і живе  в гарних та достойних умовах.

 Повідомляю  про те ,що в зв’язку із  об’єднанням , скорочено і працівників сільської ради , нині 2  одиниці – староста  і діловод, а на  медпункті працює 1 медсестра ; На пошті – начальник відділення,  вона ж листоноша  та ще 1 листоноша. Дівчата     за нелегку працю –дякуємо.

Успішно працює на території села швейна майстерня  ПП Манаскурова О.І.,який забезпечив  роботою 6 жінок. Тут     могло би працювати і більше  людей, але не має  бажаючих.

На території  старостинського округу діє  2 церкви - ПЦУ  та УПЦ. Хочу щиро дякувати  людям – прихильникам  тієї  чи  іншої  церковної общини  за порозуміння , за те, що  проявили неабияку  мудрість і  не деремось, не ділимось,  не сварилися,а спокійно проявляєте себе у віросповіданнях, у бажанні відвідувати ту  чи іншу церкву.

Користуючись  нагодою,хочу  просити  Вас – подивитись на обвал дерев , верб  у прибережних зонах і по мірі можливості  прибрати обвалені дерева, щоб не лежали в річці, бо це приведе знову ж до загат води та виливу під час стихій на присадибні ділянки. Уже багато  місць  є  таких, де ті  городи вимерші, хто  має можливість  і  здоров’я – прибирайте,щоб запобігти біді.

Вважаю, що 2021 рік, не зважаючи на  ті зміни  та нововведення,які були в місцевому самоврядуванні ми провели гідно. Повернення назад – до сільських рад – повірте, не буде. І мусимо  працювати в тих умовах,які складаються з вірою в краще.

Всіх вітаю  з минулими  Новорічними,Йорданськими святами. І бажаю, щоб в  році 23 ми зустрілись в такому ж складі  громади , як маємо сьогодні. Щастя,здоров’я,всіх благ і многая літа.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.