Долинянський старостинський округ

Звіт старости

Долинянського старостинського округу

Городинського Володимира Степановича про свою роботу за 2022-2023 роки

Виконуючи вимоги Закону України «Про місцеве самоврядування в України», щодо щорічного звітування старости про виконану роботу, пропоную звіт про свою роботу у Долинянському старостинському окрузі за 2022 та 2023 роки.

Для початку трохи загальної інформації.

До складу Долинянського старостинського округу входять два населених пункти села Долиняни та Кривохижинці.

Загальна площа території старостинського округу становить 3655,9 га у тому числі землі житлової та громадської забудови – 412,2 га, землі сільськогосподарського призначення – 2800,639 га, інші землі – 443,061  га.

Чисельність населення на 01.01.2023 року склала 389 осіб, де чоловіків - 210, жінок – 179 особа. Із них у с. Долиняни – 322, с. Кривохижинці – 67 особи.

На 01.01.2024 року загальна кількість населення 386 осіб (Долиняни -        321, Кривохижинці – 65). Із загальної кількості: дітей шкільного віку – 54, дошкільнят – 11, пенсіонерів – 146, осіб працездатного віку – 164. На території старостинського округу проживають: 10 інвалідів 1- 3 групи, 2 учасники та 23 дітей вітчизняної війни 1941-1945 років, 20 учасників бойових дій, 3 багатодітні сім’ї, 3 дітей з інвалідністю.

За вказані роки народилося 6 дітей, померло 17 громадян старостинського округу.

На даний час на території старостинського округу функціонують: у с.Долиняни – ФАП, сільський клуб, магазин продуктово-господарських товарів, УПЦ святої Параскеви, працює пересувне відділення «Укрпошти» та кооператив «Долинянський водогін» по забезпеченню централізованим водопостачанням жителів с. Долиняни. У с. Кривохижинці інфраструктура відсутня зовсім.

На території старостинського округу  в аграрному секторі працюють 7 Агро формувань із яких 4 потужні: ПОП «Весна», Агро фірма «Курилівці-Агро», МК Тріада, ТОВ «Мрія».

Щодо свого звіту. На протязі 2022 року, з початком війни, яку розпочала росія, пішов добровольцем у ТРО і як староста про свою роботу розказати не маю що, аж до листопада місяця. Але у цей період старостинський округ працював на чолі з діловодом не гірше за інші округи. За це велика подяка Колесник Ользі Іванівні.

Після повернення до обов’язків старости округу, на протязі звітних років, брав участь у засіданнях виконавчого комітету та в нарадах різного спрямування, де представляв інтереси мешканців округу. Виконував доручення селищної ради, її виконавчого комітету та селищного голови, інформував їх про виконання доручень, здійснював прийом громадян. Прийом громадян проводиться згідно затвердженого графіка щоденно у робочі дні з 8 до 17 години і кожного вівторка у с. Кривохижинці.

В старостинському окрузі, на протязі звітного року, вівся по господарський облік, як в паперовому так і електронному виді, видавалися довідки у межах наданих повноважень для  оформлення субсидії, компенсації, оформлення прав власності на землю, приймалися документи для оформлення пільг, субсидій та різних видів допомоги, тощо.

Здійснювався контроль і велася робота по погашенню заборгованості із земельного податку. Вівся військовий облік та вручення повісток громадянам про виклик до військкомату.

Протягом 2022-2023 років на території старостинського округу було виконано наступні заходи:

– підтримувався задовільний санітарний стан на території округу, проводились заходи по обкосу карантинних трав, вирубки сухих дерев, чагарників, в належному стані підтримувались пам’ятники загиблим воїнам, виконувалися роботи по благоустрою та впорядкуванню сільських кладовищ;

-  двічі на рік (весна-осінь) проводилося вивезення побутових відходів на санкціоноване сміттєзвалище;

– підтримувалася в робочому стані система вуличного освітлення;

- за рахунок вирубки сухих дерев у парку та на кладовищі, дровами на зимовий період були забезпечені приміщення старостинського округу та ФАП.

В усіх цих заходах велику роль відіграв працівник з благоустрою, який працював чотири місяці на рік. Хоча такий працівник потрібен у кожному старостинському окрузі цілорічно.

Щодо проблем та потреб в старостинському окрузі то вони також є. Основні це - потребує капітального ремонту сільський клуб у с.Долиняни та капітальний ремонт мосту через річку Жван у с. Кривохижинці.

Ось коротко про життя Долинянського старостинського округу.

Але не зважаючи на всі труднощі, які виникають у нашій роботі, для нас головне це наша ПЕРЕМОГА над рашкою і нам потрібно згуртовано, переносячи усі негаразди допомагати ЗСУ у цьому. І я впевнений, що життя нашої громади після Перемоги зміниться на краще і усе у нас буде чудово.