Пошук

Депутати Мурованокуриловецької селищної ради підтримали Звернення депутатів Ямпільської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до чинного законодавства щодо управління об’єктами комунальної власності

Дата: 09.05.2025 13:38
Кількість переглядів: 132

Фото без опису

Депутатським корпусом Мурованокуриловецької селищної ради на пленарному засіданні 66-ї позачергової сесії селищної ради підтримано Звернення депутатів Ямпільської міської ради до Верховної Ради України,  Кабінету Міністрів України наступного змісту:

 “Ми, депутати Ямпільської міської ради, звертаємося до вас із проханням ініціювати внесення змін до чинного законодавства України, яке регулює порядок управління об’єктами комунальної власності, зокрема закладами освіти, охорони здоров’я та культури, що не використовуються за первісним функціональним призначенням.

Станом на сьогодні у Ямпільській міській територіальній громаді багато об’єктів комунальної власності, які раніше функціонували як школи, дитячі садки, лікарні a6o амбулаторії та більше десяти років не використовуються за цільовим призначенням a6o зовсім не експлуатуються. Через прогалини в законодавстві органи місцевого самоврядування не мають достатніх повноважень для ефективного використання таких приміщень, передачі ïx для інших потреб громади aбo зміни цільового призначення, в тому числі надавати під житло внутрішньо переміщеним  особам.

Враховуючи виклики демографічного спаду, урбанізаційні процеси та необхідність раціонального використання майна громади, переконливо просимо:

  1. Внести зміни до законодавства з метою надання органам місцевого самоврядування ширших повноважень щодо перепрофілювання a6o відчуження об’єктів соціально-культурного призначення, що не використовуються за призначенням.
  2. Забезпечити законодавче врегулювання можливості передачі в оренду таких об’єктів на умовах прозорості із обовязковим урахуванням інтересів громади.
  3. Визначити чіткий механізм визнання об’єктів, як таких, що втратили функціональну необхідність.

Відповідно до Закону України “Про оренду державного та комунального майна” органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями, в тому числі щодо передачі комунальної власності в оренду, однак це суперечить законам України “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, “Основи законодавства про охорону здоров’я”, “Про культуру”.

Ці зміни дадуть можливість громадам ефективно управляти своїм  майном, отримувати додаткові надходження до бюджету, запобігати руйнуванню будівель, створювати нові соціально важливі об’єкти та сприяти  розвитку територій”.


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних