Дотація для утримання ВРХ, овець, кіз, фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції у 2024 році
Департамент агропромислового розвитку Вінницької обласної військової адміністрації повідомляє, що Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукцїі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 року №918 (із змінами) фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції (далі – отримувачі) мають право на отримання бюджетних коштів.
Для цього отримувач повинен бути зареєстрованим у державному аграрному реєстрі, мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів) чи від п'яти до п'ятисот голів маточного поголів'я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.
Покрокова інструкція з реєстраціі та користування платформою Держа-вного аграрного реєстру за посиланням: https://bit.ly/DAR_ registry.
Заявка на отримання бюджетних коштів подається через особистий електронний кабінет до Державного аграрного реєстру отримувачами.
На заявку накладається електронний підпис отримувача, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (далі – електронний підпис).
Бюджетні кошти надаються отримувачам у вигляді:
-бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільського сподар-ського призначення (1га) для провадження сільськогосподарської діяльності – у розмірі 4000 гривень на 1 гектар;
- спеціальної бюджетної дотації для утримання великої рогатої худоби (корів) ycix напрямів продуктивності на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 7000 гривень на одну корову;
- спеціальної бюджетної дотації для утримання маточного поголів'я кіз та/або овець на кожну голову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 2000 гривень на одну голову кіз та/або овець.
- Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру після оприлюднення у Державному аграрному реєстрі оголошення про початок прийому заявок з 1 травня по 30 червня поточного року.
Для отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення, отримувачем разом із заявкою програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру вносяться відомості про площі посівів сільськогосподарських культур та насаджень плодово-ягідних культур i винограду.
Звертаємо увагу на те, що отримувач самостійно відстежує опрацювання своєї заявки через особистий електронний кабінет Державного аграрного реєстру та своєчасно реагує на повідомлення у ньому щодо здійснення всіх необхідних дій для рyxy заявки, усунення недоліків та її затвердження.
У paзі повернення органами Казначейства бюджетних коштів через невірно зазначені отримувачем банківські реквізити поточного рахунка отримувач у дводенний строк після надходження відповідного повідомлення від Укрдержфонду має підписати заяву про внесення змін у банківські реквізити програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру шляхом накладання електронного підпису.
Олександр Третьяков,
головний спеціаліст відділу економіки,
тінвестицій та публічних закупівель