До уваги жителів селища Муровані Курилівці! Призупиняється вивезення побутових відходів!

Дата: 10.04.2024 14:49

Шановні жителі селища Муровані Курилівці!

Сміттєві баки під тверді побутові відходи вже стали звичним атрибутом вулиць нашої громади. Втім, не всі мешканці Мурованих Курилівців знають, як треба правильно експлуатувати ці баки.

Перша проблема: кинуте повз них сміття – це не удар не лише по гігієні вулиць та їх естетичному вигляду, а й  порушення Правил благоустрою та утримання території громади.

Інша проблема: гній, залишки тваринного походження, будівельне сміття, земля, рідкі відходи, гілля дерев – такі відходи не можна кидати в бак!

Сміттєві баки розраховані, щоб в них складувати побутові відходи (запаковані в пакети для сміття), а не будівельні відходи та гілля!

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України   від 10 грудня 2008 р.  № 1070 «ПРАВИЛА  надання послуг з вивезення побутових відходів», побутові відходи - відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (крім відходів, пов’язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення (п.2).

Отже, каміння, земля, будівельні матеріали, дерева, гілки не є побутовими відходами і кидати в сміттєві баки їх не можна! Для вивезення цих відходів є послуга – вивезення негабаритних відходів, яка надається за окрему плату КП Мурованокуриловецький водоканал.

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Основні правила користування сміттєвими контейнерами:

• Не викидати в контейнер палаючі й легкозаймисті відходи.
  • Не викидати в контейнер неприпустимі види відходів.
  • Не перевищувати технічно припустимі норми завантаження контейнерів і не засмічувайте контейнерний майданчик.
  • Забезпечувати вільний під’їзд до місць установки контейнерів.

Допустимі види відходів:

• Харчові відходи (крім рідких).
  • Пакувальні матеріали (скло, папір, картон, полімери та пластмаси).
  • Текстиль, дерево, шкіра, гума (крім автопокришок).

Неприпустимі види відходів:

• Будівельні відходи.
  • Великогабаритні відходи.
  • Залишки тварин, відходи життєдіяльності тварин.
  • Медичні й фармацевтичні відходи.
  • Рідкі відходи.
  • Мастила та жири технічного призначення.
  • Вузли й агрегати машин (великі металеві блоки), побутові машини (холодильники, газові й електричні плити, пральні машини й т.п.).
  • Автопокришки.
  • Токсичні відходи.
  • Відходи, забруднені технічними мастилами.
  • Заповнені ємності
  • Відходи, які відносяться до категорії небезпечних (в т.ч. люмінесцентні лампи).

Кожен день, не замислюючись, ми відправляємо у сміттєвий бак найрізноманітніші відходи, але деякі види сміття є небезпечними і потребують особливої утилізації:

• Батарейки
  • Ліки
  • Люмінесцентні лампи та скляні термометри
  • Комп’ютери та електроніка
  • Садові хімікати
  • Лак, фарба, клей

Незважаючи на проведення роз’яснювальної роботи серед населення з цього питання працівниками комунального підприємства, селищною радою при кожному вивезенні побутових відходів та їх сортуванні працівники сортувальної лінії виявляють трупи домашніх та диких тварин, рештки тваринного походження, гній, фекалії…

В зв’язку з цим ми вимушені прибрати з вулиць селища Муровані Курилівці сміттєві баки, адже з підвищенням температури повітря буде поширюватися нестерпний сморід та антисанітарія!

ПАМ'ЯТАЙТЕ!   поводження  з  відходами  – це  наша спільна справа!

Давайте поважати працю один одного та не перетворювати наше мальовниче селище в смітник!

З повагою,  в.о. директора КП «Мурованокуриловецький водоканал» Василь Гупал