Відбулося засідання комісії з перейменування вулиць та провулків

Дата: 21.03.2024 13:35

Згідно з вимогами Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії” Мурованокуриловецькою селищною радою проводиться робота по перейменуванню вулиць та  провулків, в назві яких присутні прояви російської імперської політики.

Цей закон визначає злочинною та засуджує російську імперську політику, забороняє пропаганду символіки російської імперської політики, визнає порядок усунення символіки з публічного простору. Це означає, що процес деколонізації отримує чітку правову рамку.

На виконання закону селищною радою було  створено комісію з питань присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, якою, за рекомендаціями Українського інституту національної пам’яті, визначено перелік вулиць, що підлягають перейменуванню згідно вказаного закону.

Нагадаємо, що 93 вулиці та провулки в 37-ми населених пунктах нашої громади потребують нових назв.

Комісія селищної ради зверталася до жителів старостинських округів та селища Муровані Курилівці, долучивши їх до процесу перейменування. Було проведено громадське обговорення та громадські збори в старостинських округах, де кожен мав змогу висловити свою думку щодо пропозицій. Таким чином, селищна рада намагалася забезпечити широку участь громадськості в обговоренні.

21 березня ц.р. відбулось засідання комісії, на якому розглянуто та враховано пропозиції, подані громадськістю, які надійшли в електронному та паперовому вигляді в термін з 12.01.2024 по 12.03.2024.

Комісія рекомендувала селищному голові Галині Цибульській прийняти відповідне розпорядження з цього питання.

Тетяна Покалюк,

секретар комісії