Свято, що береже наші традиції – День української хустки

Дата: 07.12.2023 07:40

День української хустки — зовсім молоде свято, яке потрібно підтримувати та поширювати. Адже воно про збереження українських звичаїв та традицій.

День української хустки — свято неофіційне, але його відзначають 7 грудня. Свято вигадали, щоб привернути увагу жінок до збереження традицій та звичаїв.

Якщо вишиванка - це наш генетичний код, то хустка - оберіг  та символ життя.

Уперше день української хустки відзначили у 2019 році, з того часу свято має щорічний характер. Святкують день хустки різними способами — носять їх, роблять флешмоби у соціальних мережах, поширюють фото, відвідують тематичні фотосесії.

Також у цей день проводять майстер-класи з правильного зав’язування та носіння української хустки. У 2020 році був встановлений національний рекорд — Міжнародний флешмоб впродовж доби. Найбільша кількість жінок в українських хустках.

Саме свято походить з Вінницької області. Саме там вигадали вшановувати хустку. Це свято полюбилося українкам. Тому флешмоб підтримують навіть з-за кордону.

До святкування Дня української хустки почали активно долучатися й інші міста. Тепер молоде свято набуває поширення і за кордоном, адже багато українок були змушені полишити рідні домівки.

День хустки символізує об’єднання жіночих поколінь, передавання хустки від матері до доньки як цінності, плекання українських традицій та звичаїв. У давнину хустка символізувала оберіг та була обов’язковою для носіння заміжніми жінками.

Тому щороку українки діляться родинними історіями хусток, унікальними орнаментами та передають одна одній цінні знання.