Відбулось засідання колегії Департаменту фінансів Вінницької обласної військової адміністрації

Дата: 06.12.2023 09:36

За дорученням Начальника ОВА Сергія Борзова, у засіданні взяв участь його заступник Сергій Здітовецький.

Учасники колегії підбили підсумки роботи фінансових органів області з питань надходження доходів місцевих бюджетів за 11 місяців 2023 року та визначили основні завдання для успішного завершення 2023 року.

Зокрема, члени колегії розглянули такі питання:

• Декларування доходів державними службовцями за 2022 рік ;
  • Презентація проєкту обласного бюджету на 2024 рік;
  • Результати здачі звітів про виконання місцевих бюджетів області за 9 місяців 2023 року.
  • Підготовка до здачі річних звітів про виконання місцевих бюджетів за 2023 рік та інші.

В умовах воєнного стану кожен має підтримувати економіку. Тим більше, що кошти, які надходять до бюджетів громад, не тільки працюють на їх розвиток, від наповнення місцевих бюджетів напряму залежить допомога армії, підтримка населення, ліквідація наслідків вторгнення тощо.

«Неодноразово головам тергромад, начальникам фінансових управлінь наголошувалось про те, що  військове ПДФО буде забрано з місцевих бюджетів, і багато громад втратять значний фінансовий ресурс, тому потрібно вживати додаткові заходи для розширення бази оподаткування і таким чином наповнення місцевих бюджетів. Зокрема в частині таких податків, як єдиний податок, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на більш ефективне управління земельними ресурсами, зокрема перегляд діючих договорів оренди, проведення інвентаризації, своєчасний перегляд орендної плати, формування бази даних платників податків плати за землю»,- зазначив Сергій Здітовецький.

Також заступник Начальника ОВА окремо наголосив на необхідності приведення у відповідність до законодавства користування водними об’єктами, укладання договорів оренди, що також дасть додаткові надходження у місцеві бюджети.

Важливим залишається питання легалізації трудових відносин і дотримання законодавства про працю, в результаті цього громади матимуть додаткові надходження в тому числі і ПДФО.

«Наступний фінансовий рік, за усіма прогнозами, буде важчий, ніж 2023, тому нам потрібно разом скоординувати свої зусилля та забезпечити стабільну ситуацію у громадах»,- підсумував Сергій Здітовецький.

Він також висловив вдячність керівнику Департаменту фінансів ОВА Миколі Копачевському та колективу підрозділу за дієву і злагоджену роботу задля забезпечення реалізації державної бюджетної політики на території області.