Психологічна підтримка для вразливих категорій населення
Психологічний стан та психічне здоров’я під час військових дій є вкрай важливим. Багато людей переживають емоційне виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу та паніку. Нещодавно в Мурованокуриловецькій селищній територіальній громаді створено неофіційне об’єднання психологів, до складу якого входять: психолог КЗ «Центр надання соціальних послуг Мурованокуриловецької селищної ради», два практичні психологи КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Мурованокуриловецької селищної ради», практичний психолог ліцею Вищеольчедаївського старостинського округу та практичний психолог Котюжанівської спеціальної школи.
Психологами неофіційного об’єднання розроблено систему заходів психологічної підтримки населення Мурованокуриловецької селищної територіальної громади, яке постраждало від війни. Метою системи заходів є забезпечення психологічною підтримкою вразливих категорій населення – Захисників та Захисниць України і членів їх сімей, особи/сім’ї, які потрапили в складні життєві обставини, внутрішньо переміщенні особи, діти/діти з інвалідністю та їх батьки. Для отримання психологічної підтримки, необхідно звернутись у вищезазначені установи або за номером телефону (04356)2-25-59 де психологи, які працюють в різних галузях зможуть надати психологічну допомогу.
Дана система психологічної підтримки населення включає в себе 10 заходів психологічної підтримки, яка працюватиме на протязі року:
- Важливі техніки для зниження рівня стресу;
- Практичні заняття з курсу (5 занять) «Самодопомога плюс (SH+)»;
- Усунення безпосереднього ризику самогубства та вирішення інших невідкладних питань безпеки;
- Психологічні консультації та бесіди для населення громади, яке постраждало від війни;
- Тренінг для населення громади, яке постраждало від війни «Превенція вигорання в умовах війни»;
- Тренінг «Організація психологічної реабілітації населення, постраждалого внаслідок війни»;
- Посттравматичний стресовий розлад у дітей під час війни: ігри, техніки і вправи проти напруги;
- Тренінг «Діти з особливими освітніми потребами і війна. Як поводити себе батькам, дітям під час війни»;
- Психологічний тренінг для батьків дітей з інвалідністю «Як допомогти дітям пережити травматичні події»;
- Заняття для ВПО «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації».
Також для внутрішньо переміщених осіб та всіх хто постраждав від війни, чеською гуманітарною організацією «Людина в біді» створено цілодобову гарячу лінію психологічної підтримки, яка є безкоштовною, анонімною та конфіденційною 0 800-210-160.
Психолог Богдана Білоус
КЗ «Центр надання
соціальних послуг
Мурованокуриловецької селищної ради»