На порталі Дія доступна автоматична послуга скасування статусу внутрішньо переміщених осіб, - Міністерство цифрової трансформації України

Дата: 01.02.2023 18:34

Раніше ВПО, які повернулися на місце постійного проживання, могли скористатися цим сервісом у застосунку Дія. Тепер скасування статусу доступне і на порталі.

Це дозволить скасовувати статус внутрішньо переміщеної особи швидко та зручно як на смартфоні, так і через десктопну версію сайту. Ви самостійно обираєте потрібний гаджет і в декілька кліків можете скористатись послугою.

Для цього потрібно:

1. авторизуватися на порталі Дія;
  2. обрати послугу Скасування статусу ВПО та заповнити необхідні дані;
  3. перевірити сформовану заяву та підписати її електронним підписом.

Тож вам не доведеться повторно ходити до держустанов у разі помилки в заяві та протягом кількох днів чекати на рішення чиновника. Адже всі заявки обробляються онлайн, а послуга працює повністю автоматично.

Скасувати статус ВПО через портал можна за посиланням https://diia.gov.ua/services/skasuvannya-statusu-vpo

Послуга реалізується Мінцифрою спільно з Міністерством соціальної політики України за підтримки «Проєкту підтримки Дія», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції.