ЄС продовжив на пів року санкції за агресію росії проти України

Дата: 31.01.2023 10:11

27 січня Рада ЄС ухвалила рішення продовжити на пів року, до 31 липня 2023 року, обмежувальні заходи щодо окремих секторів економіки росії.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

Санкції вперше ввели у 2014 році у відповідь на російську агресію, після чого були значно розширені з лютого 2022 року після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Наразі санкції містять широкий спектр секторальних заходів, включно з обмеженнями на торгівлю, фінанси, технології й товари подвійного призначення, промисловість, транспорт і предмети розкоші.

Вони також охоплюють: заборону на імпорт або транспортування морської сирої нафти й деяких нафтопродуктів з росії до ЄС, відключення від SWIFT декількох російських банків, а також призупинення мовлення та ліцензій кількох підтримуваних Кремлем пропагандистських засобів масової інформації.

Довідково

Починаючи з 24 лютого, ЄС ухвалив низку безпрецедентних і жорстких пакетів санкцій у відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Станом на грудень 2022 року Радою ЄС введено вже дев’ять пакетів санкцій у зв’язку з військовою агресією росії проти України.

На додаток до економічних санкцій проти російської федерації, ЄС застосовує різні види заходів у відповідь на дії росії, які дестабілізують ситуацію в Україні. До них належать: обмеження економічних відносин з окупованими росією Кримом та містом Севастополь, територіями Донецької та Луганської областей; індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів та обмеження на поїздки) щодо широкого кола фізичних та юридичних осіб, а також дипломатичні заходи.