У Мурованокуриловецькій громаді відбувся захід до Дня Соборності України

Дата: 20.01.2023 14:44

22 січня цього року Україна відзначає річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії Української Народної Республіки, унормував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України».

Напередодні, у п’ятницю, 20 січня, в смт Муровані Курилівці, біля пам`ятника Тарасу Шевченку, відбулися урочистості та патріотичний концерт, присвячений Дню Соборності України. У заходах взяли участь селищний голова Галина Цибульська, секретар виконавчого комітету селищної ради Людмила Андрущак, працівники селищної ради, громадськість.

Перед початком заходів присутні вшанували пам`ять загиблих в російсько-українській війні українців хвилиною мовчання.

День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні, адже ідея соборності України була однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Це свято нагадує нам, що український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про добробут народу,” – зазначила у своєму виступі селищний голова Галина Цибульська. Також вона наголосила, що  ті  трагічні події, які зараз відбуваються  в Україні, вимагають від усіх людей  єдності заради досягнення спільної мети – миру.

Продовженням урочистого заходу стало виконання українських патріотичних пісень за участі працівників Центру культури і дозвілля.

Тетяна Покалюк,

начальник відділу організаційної роботи

та зв’язків з засобам масової інформації селищної ради