Кому призначається допомога по догляду за особами, які цього потребують, та як її отримати в умовах війни?

Дата: 09.01.2023 14:40

Часто особами, що потребують догляду, можуть бути близькі люди чи члени родини. Розповідаємо, за ким призначається догляд та як отримати компенсацію від держави.

Догляд може бути встановлений за:

- особами, що мають інвалідність І групи;

- людьми похилого віку з когнітивними порушеннями;

- невиліковно хворими, та які не можуть самостійно самообслуговуватися;

- дітьми з інвалідністю;

- дітьми, які є хворими на тяжкі захворювання.

Претендувати на компенсацію по догляду можуть повнолітні дієздатні члени сім’ї за таких умов:

- якщо проживають разом з особою, що потребує догляду, та мають спільний побут;

- здійснюють догляд на непрофесійній основі без ведення підприємницької діяльності;

- мають середньомісячний дохід, менший за прожитковий мінімум (з 2023 року – до 2589 грн).

Подати документи для призначення компенсації можна особисто або поштою на адресу:

- центрів надання адміністративних послуг;

- органів соціального захисту населення;

- виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Важливо. Спільне проживання осіб підтверджується «пропискою» або обстеженням спеціальними службами.

Звертаємо увагу, що рішення про призначення компенсації приймається протягом 10 днів з дня подання заявки.