Отримувачам соціальних допомог не потрібно знову подавати заяви для продовження виплат – рішення Уряду

Дата: 28.12.2022 13:19

На період дії воєнного стану продовжиться автоматичне нарахування державних соціальних допомог, в тому числі допомоги на дітей одиноким матерям і малозабезпеченим сім’ям. Таке рішення вчора було прийнято на засіданні Уряду.
Річ у тім, що в листопаді цього року Кабмін постановив: на період дії воєнного стану надання державних соціальних допомог і пільг, які було призначено раніше, автоматично продовжується, але тільки тим особам, які проживають на території проведення бойових дій або тимчасово окупованих.
Тобто, це означало, що всім іншим громадянам потрібно було б подавати заяви для поновлення або продовження виплат.
Вказана ситуація могла призвести до соціальної напруги та надмірного навантаження на органи соцзахисту й органи надання адміністративних послуг, зокрема через нестабільність електропостачання та часті повітряні тривоги.
З метою вирішення цієї проблеми було проведено низку нарад під головуванням Віцепрем’єр-міністра України Ірини Верещук. За їх результатами до Уряду було подано проєкт постанови про автоматичне продовження виплат, який вчора й ухвалив Кабмін.

Мінреінтеграції