Традиційний обрядовий хліб Вінниччини визнано нематеріальною культурною спадщиною України! – Сергій Борзов

Дата: 26.12.2022 15:08

У кожному селі є господині, які печуть хліб, короваї. Але саме на Вінниччині збереглись унікальні традиції випікання короваїв, паляниць та інших видів хліба.
Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 525 від 23 грудня 2022 року до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини увійшов елемент "Традиційний обрядовий хліб Вінниччини".
Начальник ОВА Сергій Борзов  зазначає: «До речі, Народний музей Хліба теж у нас - в селі Білопілля Козятинського району. Там жива історія українського хліборобського роду, і де нагадують, що у молитві до Бога першим є прохання: «Хліб наш насущний, дай нам сьогодні».