У патрульній поліції нагадали про необхідність світловідбиваючих елементів

Дата: 15.12.2022 10:38

Відповідно до п. 4.4 ПДР України, в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, якщо ви рухаєтесь проїзною частиною чи узбіччям, то повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.

Кожен пішохід має знати, що у темну пору доби або під час густого туману він непомітний для водіїв. Особливо, якщо верхній одяг чорного або іншого темного кольору.

Флікери відбивають світло в сутінках, тож водій вчасно помічає пішохода та може зменшити швидкість чи зупинити авто.

Ось три причини, чому варто ними користуватись:

Світловідбивач зробить вас помітним у темну пору доби. Таким чином, додаючи світловідбивальні елементи на одяг, ми знижуємо шанс потрапити в аварію.

Безпека велосипедистів. Велосипедисти, які теж є учасниками дорожнього руху, особливо потребують бути помітними. Для цього варто використовувати не лише ліхтарики, а й світловідбивачі 🚲

Оригінальна прикраса для одягу. Заохотити дітей одягати флікери можна завдяки їх дизайну. Це може бути браслет чи наліпка на рюкзак.

Варто придбати світловідбивальні елементи не лише собі, а й для своїх домашніх тварин. Закріпити елементи можливо на накидку, комбінезон, нашийник. Особливо це стосується собак та кішок, які активно рухаються і можуть створити перешкоду.

Подбайте про власну безпеку — "засвітіться" у темряві!