Змінити місце проживання ВПО та скасувати його статус тепер можна у Дії

Дата: 13.12.2022 12:00

Мінцифра повідомляє, що на початку повномасштабного вторгнення було додано можливість отримати довідку ВПО та оформити виплати. Цим сервісом скористалися понад 1.4 млн українців. Від сьогодні в застосунку Дія доступні ще 2 нові автоматичні послуги для переселенців:

• зміна місця реєстрації (якщо переїхали до іншого міста України),
  • скасування статусу ВПО (якщо повернулися додому).

Обидві послуги автоматичні. Це означає, що процес відбувається без участі держслужбовця, а ВПО більше не потрібно чекати на його рішення. У співпраці з Мінсоцполітикою, соціальні послуги здійснюватимуться швидко та якісно.

Раніше, щоб отримати послуги для внутрішньо переміщених осіб, треба було йти до органів соціального захисту в тому населеному пункті, де люди тимчасово проживають. Зараз це кілька кліків у застосунку Дія.

Скористатися послугами можуть українці, які мають довідку ВПО в Дії. Також необхідно звернути увагу, що для зміни місця реєстрації переселенців необхідно фізично перебувати на місці тимчасового місця проживання, щоб підтвердити геолокацію.

ЯК ЗМІНИТИ МІСЦЕ РЕЄСТРАЦІЇ ВПО