Як онкохворим чи травмованим українцям подати заявку на лікування за кордоном?

Дата: 30.11.2022 09:08

Якщо ви чи рідна вам людина постраждали та потребуєте медичної евакуації, ви можете подати відповідний запит.

До закордонних клінік транспортують насамперед дітей та дорослих зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, діти з онкологічною патологією, а також люди із захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування.

Подати запит можливо двома способами:

Через сімейного лікаря.

Сімейний чи лікуючий лікар стаціонару ухвалює рішення про необхідність направлення пацієнта на лікування за кордон та інформує про це обласного координатора з медичної евакуації.

Обласний координатор опрацьовує запит та передає його до команди медичної евакуації в МОЗ.

МОЗ верифікує дані, інформує пацієнта про маршрут медичної евакуації та, за згоди пацієнта, надсилає відповідний запит до системи екстреного реагування Єврокомісії та чекає пропозиції від лікарень з країн-членів Європейського Союзу, куди можуть перенаправити пацієнта.

Коли відповідний медичний заклад у країнах-партнерах знайдено, узгоджуються питання щодо транспортування пацієнта.

Через те, що багато людей втратили звʼязок із сімейними лікарями, МОЗ передбачило альтернативний спосіб подачі заявки на медичну евакуацію — через онлайн-форму.

Для цього на сайті Міністерства в розділі «Громадянам» (https://moz.gov.ua/opituvannja) необхідно самостійно заповнити відповідну заявку. Далі МОЗ верифікує всі дані та перевірить інформацію, після чого вам дадуть зворотний зв'язок.

Зазвичай підготовка пацієнта триває від 3-4 днів до 2 тижнів. Однак кожен випадок медичної евакуації вимагає окремого підходу.

Нагадуємо, що евакуація для українських пацієнтів — БЕЗОПЛАТНА.