З 1 грудня Пенсійний фонд України перерахує пенсії громадянам

Дата: 23.11.2022 09:12

Пенсійний фонд України повідомляє: з 1 грудня буде проведено перерахунки пенсій у зв’язку з:

– підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 2 027 грн  до 2 093 грн (стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»);

– встановленням мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам з повним страховим стажем (30/35 років для жінок/чоловіків відповідно) віком до 70 років, які отримують «страхові» пенсії, на рівні 2500 грн або пропорційно наявному страховому стажу, виходячи з розміру 2500 грн (пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 963 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому»);

– зміною показника середньої заробітної плати, який застосовується при обчисленні пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та непрацездатним членам їх сімей (постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 в редакції постанови від 09.12.2021 № 1307).

Перерахунки пенсій проводяться автоматично без додаткових звернень пенсіонерів.

Виплата пенсій в перерахованих розмірах буде проводитись з грудня у встановлені пенсіонерам дати виплати.