Як підготуватися до відключення тепло- та електропостачання? Поради від Міністерства енергетики України

Дата: 21.11.2022 09:19

росія продовжує масовані обстріли нашої енергетичної інфраструктури.

За останній місяць вона зазнала значних пошкоджень.

Енергетики цілодобово роблять все можливе і неможливе, аби якнайшвидше повертати світло в домівки українців. Україна мобілізувала всіх наших іноземних партнерів для надання допомоги енергетичному сектору.

"Але масштаб атак на енергосистему – безпрецедентний в історії людства. Особливо зараз, напередодні зими. Безсилі проти ЗСУ, росіяни спрямовують свої удари по цивільних. Чи змусить це нас з вами опустити руки? Нізащо! Перемога України залежить від наших спільних дій, від готовності кожного стійко долати тимчасові труднощі війни. Сьогодні кожний із нас – воїн енергетичного фронту. росія робить все, аби екстрені, аварійні і погодинні відключення електроенергії цієї зими стали нашими буднями. Ми маємо бути готовими до цього. Ми маємо подбати про себе, своїх рідних, близьких і сусідів; про тих, хто поруч. Як дбають про нас хлопці і дівчата на передовій, що знаходяться у набагато складніших побутових умовах", - зазначають у Міністерстві енергетики України.

Щоб бути готовим до відключення тепло- й електропостачання, Міненерго радить підготувати наступне:

• Їжу тривалого зберігання, швидкого приготування, сублімовану їжу на кілька днів
  • Технічну та питну воду на кілька днів. З’ясуйте, де поблизу є бювети
  • Ліки, які ви постійно приймаєте, жарознижуючі, препарати від розладів травлення
  • Радіоприймач на батарейках
  • Ліхтарики або свічки, сірники або запальнички, батарейки
  • Тримайте постійний запас гарячої води у термосах
  • За можливості придбайте туристичні примуси для приготування їжі. Ретельно дотримуйтесь правил протипожежної безпеки і поводження з газом!
  • Утепліть приміщення, вікна, вхідні двері
  • За можливості, придбайте альтернативні засоби обігріву, що не потребують електропостачання
  • За можливості, запасіться акумуляторними або сонячними батареями, іншими пристроями, які дають можливість заряджати життєвонеобхідну техніку
  • Слідкуйте, щоб ваші пауербанки та гаджети були заряджені