Рекомендації та поради, спрямовані на максимальне зменшення використання електроенергії та теплових витрат в багатоквартирних будинках та домогосподарствах

Дата: 09.11.2022 09:14

За останній місяць українська енергосистема піддалася масштабним ракетним обстрілам з боку росіян. У багатьох регіонах країни виникли проблеми з безперебійним забезпеченням, через що наразі необхідно економити електроенергію.
      Завдяки героїзму енергетиків відновити енергопостачання вдалося в рекордно короткі терміни, проте в поточних умовах треба завжди бути готовими до нових атак ворога, відповідно – і до проблем з електроенергією.
      Саме тому споживачі повинні допомагати енергетикам: раціонально використовувати електроенергію і зберігати тепло, аби полегшити балансування енергосистеми і дати спеціалістам час на її відновлення в разі нових пошкоджень.

Існують декілька простих порад, слідування яким дозволить використовувати електроенергію більш ефективно і, відповідно, заощаджувати кошти.
1.    Встановіть енергозберігаючі лампи, які працюють у 5-8 разі довше, ніж лампи розжарювання та в рази економніші при забезпеченні аналогічної освітленості.
2.    Встановіть світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають і вимикають освітлення при появі людини.
3.    Дотримуйтесь порад та рекомендацій енергетиків щодо заощаджувальних заходів та режиму економії електроенергії.
4.    Застаріла проводка – це зайві витрати електроенергії, адже її несправність провокує втрати електроенергії. А ще, це пожежна небезпека. Тому краще замінити її.
Про те, як менше витрачати на тепло дивіться нижче в інфографіці
.