Якщо ви перебували на тимчасово окупованих територіях та постраждали від торгівлі людьми, – інформує Мінсоцполітики

Дата: 02.11.2022 15:56

Серед осіб, які проживали на тимчасово окупованих територіях України, звільнених Збройними Силами України, ймовірно, можуть бути постраждалі від торгівлі людьми.

Міністерство соціальної політики України наголошує: зверніться до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод або зателефонуйте на «гарячу лінію» 15-47.

Якщо вас під час окупації змушували / присилували до:

– примусової праці (будь-яка робота, що вимагається від особи під загрозою застосування покарання, фізичного та психологічного насильства);

– рабства (стан людини, щодо якої застосовуються атрибути права власності, зокрема, насильницьке підпорядкування однієї людини іншій);

– використання у збройних конфліктах (використання особи, яка знаходиться у підневільному стані іншої особи, для виконання нею бойових завдань, пов’язаних з поваленням державної влади або порушення суверенітету і територіальної цілісності держави) тощо.

Довідково. Особі, яка постраждала від торгівлі людьми, держава гарантує надання комплексної допомоги та захисту, а саме, безоплатне отримання:

– інформації щодо своїх прав та можливостей;

– медичних, психологічних, правових послуг;

– тимчасове розміщення в закладах допомоги;

– одноразову матеріальну допомоги.

Постраждалій людині забезпечується конфіденційність щодо ситуації торгівлі людьми.