З 1 листопада наркотичні (психотропні) ліки в Україні відпускають за е-рецептом

Дата: 02.11.2022 08:05

Йдеться про лікарські засоби, обіг яких є суворо обмеженим на державному рівні. Нині ці препарати можна придбати в аптеці виключно за рецептом на спеціальному бланку форми № 3.

У медичній практиці ці ліки застосовуються, зокрема, і для знеболення больових симптомів у пацієнтів, які проходять складне лікування. До прикладу, для пацієнтів із онкологічними захворюваннях, тяжкими травмами, серцево-судинними захворюваннями, а також при наданні паліативної допомоги.

Для покращення доступу до цих ліків, а також посилення контролю за їх обігом в Україні впроваджується електронний рецепт.

Що потрібно знати пацієнту: ключові моменти:

• Рецепт виписує лікуючий лікар – сімейний лікар, онколог, хірург.
  • Якщо лікар не працює з ЕСОЗ – лікар випише паперовий рецепт на рецептурному бланку форми ф-3.
  • Термін погашення – 10 днів.
  • Рецепт на всі форми ліків.
  • Відпуск ліків за власні кошти пацієнта. Ліки на пільгових умовах – за паперовим рецептом.
  • Смартфон – не обов?язковий
  • Якщо пацієнт переїхав, то може звернутися до будь-якого іншого лікаря за місцем перебування.
  • Декларація з сімейним лікарем – не обов'язкова.
  • Дистанційна виписка повторного рецепта – можлива.
  • Доступне часткове погашення рецепта.

Деталі за посиланням: https://cutt.ly/ENYzFk6