Як працює Центр надання гуманітарної допомоги Мурованокуриловецької селищної ради

Дата: 20.10.2022 15:00

Наразі, коли в нашій країні продовжуються бойові дії, пріоритетним напрямком діяльності Мурованокуриловецької селищної ради залишається надання різнопланової допомоги внутрішньо переміщеним особам - людям, які втратили свої домівки і були вирвані із звичного життя через військові дії країни-терориста росії.

Задля цього в приміщенні комунального закладу “Мурованокуриловецький центр культури та дозвілля” селищною радою  з перших днів війни створено Центр надання гуманітарної допомоги, який став пунктом збору і розподілу гуманітарної та благодійної допомоги для внутрішньо переміщених осіб, багатодітних родин, сімей військовослужбовців, осіб з інвалідністю, сімей, які потрапили в складні життєві обставини, а також для забезпечення потреб Збройних Сил України. Тут щоденно працюють працівники закладів культури, які вислуховують людей, видають їм продуктові набори, речі першої необхідності та ведуть ретельний облік усього наданого. Відповідальною особою за прийом, розподіл та облік допомоги призначено Валентину Веклюк, начальника відділу культури, молоді та туризму селищної ради.

Будь-яку найменшу можливість для забезпечення цих категорій громадян усім необхідним віднаходила селищний голова Галина Цибульська, яка особисто зверталась по допомогу до наших земляків, які перебувають за кордоном, до міжнародних фондів та благодійних організацій, релігійних громад, керівництва області.

Активно долучились до цієї благодійної справи і небайдужі жителі нашої громади, які толокою по старостинських округах виготовляли мясні консерви, домашню випічку, а також приносили овочі, фрукти та ін. Таким чином було отримано та роздано Центром 59,7 тонн гуманітарного вантажу, а саме:

• продуктів харчування – 18,5 тонн;
  • продуктових наборів – 2138 шт;
  • дитячого харчування – 1,5 тонн;
  • засобів особистої гігієни ( шампунь, мило, гель для душу, зубна паста, зубна щітка, вологі серветки, туалетний папір) – 5649 шт;
  • засоби гігієни для жінок – 1422 уп;
  • засоби гігієни для дітей – 1210 уп;
  • підгузки для дорослих – 1290 уп;
  • ковдри та постільна білизна – 1118 шт;
  • рушники – 1280 шт;
  • взуття – 600 пар;
  • одяг – 14,7 тонн;
  • дитячі візочки – 15 шт;
  • кухонні набори – 292 шт;
  • матраци – 48 шт;
  • термоси – 100 шт;
  • спальні мішки – 76 шт;
  • дитячі іграшки – 500 кг.

За отримання цієї благодійної допомоги селищна рада завдячує міжнародним благодійним фондам “РУКИ ДРУЗІВ”, “ЛІКАРІ БЕЗ КОРДОНІВ”, “LUDUSKIE DLA UKRAINA”, “ВІННИЦЯ – КОМФОРТНЕ МІСТО”, благодійній організації “UNHCR”, католицькій громаді села Вербовець та Вінницькій обласній військовій адміністрації.

Центром зареєстровано 5804 звернення про допомогу внутрішньо переміщених осіб, які прибули в нашу громаду з зон бойових дій, яким видано 1,2 тонн продуктів харчування та 2138 шт продуктових наборів, до складу яких входили цукор, крупа, борошно, сухе молоко, консерви, олія. Крім того, для цієї категорії громадян видано:

• засоби гігієни для дітей – 1010 уп;
  • підгузки для дорослих – 290 уп;
  • засоби гігієни для жінок – 1300 уп;
  • засобів особистої гігієни ( шампунь, мило, гель для душу, зубна паста, зубна щітка, вологі серветки, туалетний папір) – 1200 шт;
  • ковдри та постільна білизна – 950 шт;
  • рушники – 1030 шт;
  • взуття – 300 пар;
  • одяг – 10,7 тонн;
  • дитячі візочки – 6 шт;
  • кухонні набори – 242 шт;
  • матраци – 48 шт;
  • термоси – 100 шт;
  • дитяче харчування – 1,2 тонни;
  • дитячі іграшки – 400 кг.

Також надано допомогу 181 багатодітній сімї та соціально незахищеним громадянам:

• продукти харчування – 1,8 тонн;
  • дитяче харчування – 300 кг;
  • засоби гігієни для жінок – 122 уп;
  • засоби гігієни для дітей – 200 уп;
  • засоби особистої гігієни – 600 уп;
  • підгузки для дорослих – 1000 уп;
  • одяг для дорослих та дітей – 3,0 тонни;
  • дитячі візочки – 19 шт;
  • дитячі іграшки – 80 кг.

Не залишились поза увагою селищної ради військовослужбовці та їх сімї, яким передано:

• ліки – 100 уп;
  • засоби особистої гігієни – 849 шт;
  • засоби гігієни для дітей – 120 шт;
  • продукти харчування – 6,0 тонн;
  • спальні мішки – 76 шт;
  • ковдри – 100 шт.

За кошти селищного бюджету в сумі 295,8 тис. грн. придбано 6 тонн продуктів харчування, які передано понад 800 сімям захисників з нашої громади.

Неодноразово селищною радою,  відповідно до звернень волонтерів нашої громади, виділялись кошти на придбання пального для транспортування вантажів для наших захисників в зони бойових дій. Завдячуючи цим небайдужим громадянам нашим захисникам, які перебувають в Харківській, Донецькій, Миколаївській, Одеській, Чернігівській, Сумській областях, було доставлено:

• продукти харчування – 9,5 тонн;
  • засоби особистої гігієни – 3029 шт;
  • ліки – 360 уп;
  • ковдри – 68 шт;
  • кухонні набори – 50 шт;
  • теплий одяг та футболки – 1,0 тонна;
  • рушники – 230 шт;
  • спальні мішки – 30 шт;
  • взуття – 200 пар.

Ті, хто скористався гуманітарною допомогою, висловлювали вдячність керівництву  селищної ради, всій Мурованокуриловецькій селищній територіальній громаді за те, що не залишили їх наодинці з бідою у такий скрутний для всіх час. Поміч внутрішньо переміщеним особам та іншим категоріям громадян  надаватиметься селищною радою і надалі, по мірі надходження продуктів харчування та інших речей. Інформація про це буде і в подальшому оприлюднюватиметься на офіційному вебсайті селищної ради за посиланням https://murkur-gromada.gov.ua/news/ та в мережі Фейсбук.

Тетяна Покалюк,

начальник відділу організаційної роботи

та зв’язків з засобами масової інформації

виконавчого апарату селищної ради