Вінниччина долучилась до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери для надання соціальних послуг ВПО

Дата: 19.10.2022 08:25

Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС) стала доступною в управліннях соціального захисту населення по всій території України, що забезпечує прискорення оформлення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам та вирішення проблемних ситуацій переселенців.

Завдяки цьому можна швидко змінити в довідці ВПО неактуальне місце проживання, виправити помилкові дані, з’ясувати та усунути причину затримки виплат або знятись з обліку як ВПО у будь-якому регіональному управлінні соціального захисту. Після проведення всіх технічних оновлень така можливість буде доступна онлайн в Єдиному порталі державних послуг «Дія».

Впровадження централізованого призначення, нарахування та виплати для ВПО дозволить людям:

- зручно та більш швидко отримати послуги;

- легко перейти на обслуговування від одного до іншого управління соціального захисту у разі зміни місця фактичного перебування;

- виправити помилкові чи некоректні дані у заяві на отримання довідки ВПО;

- з’ясувати та усунути причину затримки допомоги на проживання.

Водночас для держави та управлінь соціального захисту населення впровадження ЄІССС це:

- безпечний та коректний обмін інформацією, даними з « Дією» при подачі заяви на допомогу для ВПО;

- всі зміни, внесені співробітниками управлінь соцзахисту населення, автоматично фіксуються в системі;

- швидка та автоматична верифікація;

- paperless - створюються та передаються електронні справи замість паперових;

- автоматизована взаємодія з банками, які здійснюють виплату допомоги ВПО;

- всі персональні дані зберігаються на центральному рівні, тож втрата або несанкціоноване використання цих даних, зокрема, на місцевому рівні в разі бойових дій чи окупації, неможливе.

Довідково:

Станом на 17 жовтня 2022 року 116 104 справи (а це 100%) мігровані в ЄІССС. Вінницька область увійшла в четвірку областей, які досягли найкращого результату. Наразі в ЄІССС в області працюють 268 користувачі та 24 адміністратори.