Потребуєте ліки для проходження лікування? Скористайтеся урядовою програмою "Доступні ліки"

Дата: 04.10.2022 11:25

Сімейний лікар, терапевт чи педіатр може виписати рецепт на отримання ліків за державною програмою «Доступні ліки».

З номером електронного рецепту на «Доступні ліки» зверніться в аптеку, яка має ось таку наліпку, і отримайте лiки iз незначною доплатою. На час дії воєнного стану рецепт на «Доступні ліки» може бути паперовим. Звернутися по доступні ліки можна без укладеної декларації.

Наразі в програму «Доступні ліки» входять препарати для лікування:

• серцево-судинних хвороб
  • профілактики інсультiв та iнфарктів
  • діабету II типу
  • нецукрового діабету
  • бронхіальної астми
  • розладів психіки і поведінки
  • епілепсії

Також, за програмою пацієнти можуть отримати інсулін безоплатно або із незначною доплатою. Для цього потрібен рецепт, який може виписати ендокринолог або сімейний лікар, терапевт чи педіатр (якщо у пацієнта є призначений план лікування).

Якщо потрібні антибактеріальні препарати, лікар також має виписати рецепт на Такі ліки, адже вони вiдпускаються в аптеках лише за рецептом.

Також існує можливість отримання гуманітарних ліків.

Про їх наявність/відсутність у медзакладі можна уточнити у первинної медичної допомоги або лікуючого лікаря.