1 червня - Міжнародний День захисту дітей

Дата: 31.05.2022 14:46

На території Мурованокуриловецької територіальної громади проживає більше 4 тис. дітей та більше 600 дітей, переміщених з інших регіонів України, де відбуваються активні бойові дії. 38 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у нашій громаді, з них 20 дітей виховуються у сім’ях опікунів/піклувальників, 13 – у прийомних сім’ях та 5 у дитячому будинку сімейного типу.

Станом на 31.05.2022 року на первинному обліку служби у справах дітей селищної ради перебуває 34 дитини:

- 16 дітей мають статус сироти;

- 18 – позбавлені батьківського піклування.

З них:

-24 дитини перебуває  у сім’ях опікунів/піклувальників;

- 7 – виховуються у дитячих будинках сімейного типу;

- 1 дитина перебуває у будинку дитини за станом здоров’я;

- 1дитина – в спеціальному інтернатному закладі;

- 1дитина навчається у ліцеї.

Від початку 2022 року 2 дитини набули статусу дитини-сирти та були влаштовані у сім’ї опікунів.

На території Мурованокуриловецької громади функціонує 6 прийомних сімей, які виховують 13 дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей. Систематично працівниками служби обстежуються матеріально-побутові умови прийомних сімей, сімей опікунів, піклувальників, які проживають на території Мурованокуриловецької громади. Служба у справах дітей відповідно до законодавства контролює своєчасність взяття  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на квартирний та соціальний квартирний облік (після виповнення 16 років), ведеться реєстр житла та майна дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

На сьогодні 19 дітей стоять на обліку в службі, як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах, з них 18 дітей з причин неналежного виконання батьками своїх обов’язків, 1 дитина з причини скоєння насилля по відношенню до неї.

Відповідно до законодавства України працівники служби захищають права дітей на судових засіданнях. Також працівники служби захищають права дітей при розгляді судових справ про позбавлення батьківських прав та питання сімейних конфліктів.

Питання щодо захисту прав та законних інтересів дітей перебуває на особливому контролі служби у справах дітей Мурованокуриловецької селищної ради.

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
          У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.
          Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.

Начальник служби у справах дітей

селищної ради                                                                                                         Ігор Остапович