Як власнику житла отримати компенсацію за тимчасове розміщення в своїй оселі внутрішньо переміщених осіб

Дата: 26.04.2022 10:50

Щоб отримати компенсацію власнику  житла  необхідно подати:

1. Заяву   про поселення  переселенців (Додаток) .

До заяви додати копії документів, а саме :

- паспорт і код власника житла;

-  документ що підтверджує право власності на житло;

-  копії паспорта та коду переселенців

-  копію довідки про взяття на облік переміщених осіб (переселенців)

2. До 5-го числа  кожного місяця подавати заяву на отримання компенсації (Додаток1). До заяви додати :

- копію  довідки про банківський рахунок;

- Копії квитанцій про оплату комунальних послуг (світло, водопостачання, сміття ...)

Компенсація виплачується за умови подання обох заяв та відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги, виключно у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця.

Як розраховується сума компенсації

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі — людино-день), з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщеної особи у відповідному жилому приміщенні.

Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у жилому приміщенні власника, в кожний день місяця.

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

Загальна сума компенсації власнику жилого приміщення визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день.

Приклад: якщо 1 людина проживала 30 днів, то компенсація складатиме: 14.77 грн. х 30 днів = 443,10 грн.

Зверніть увагу! Компенсація надається із дня розміщення переселенців, але не раніше дати оформлення ними довідки ВПО за адресою відповідного жилого приміщення.

Нормативно-правове регулювання Постанова Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 р. № 333 “Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”  за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/333-2022-%D0%BF#Text

Наталія Білик,

головний спеціаліст

відділу економіки, інвнстицій та публічних закупівель