«Пакунки малюка» чекають народження нових вінничан, - Сергій Борзов

Дата: 10.02.2022 09:45

Кожна українська сім’я з народженням дитини має право отримати державну допомогу - «Пакунок малюка».
Це одноразова допомога у вигляді набору необхідних речей для новонародженої дитини, який його родина отримує у пологовому будинку (надається додатково до грошової допомоги на народження дитини).

Вартість набору - 6300 гривень.

Що входить до «пакунку»?

• упаковка підгузок, вологі серветки, пелюшки;
• 3 шапочки на виріст;
• 11 боді на короткий рукав різного розміру;
• 11 боді на довгий рукав різного розміру;
• 4 пари повзунків та 11 сліпів;
• 4 сорочки та 4 пари шкарпеток, рукавички та 2 слинявчики;
• термометри для води та для тіла;
• манікюрні ножиці та гребінець;
• ковдра, підковдра та плед, матрац, 2 рушники;
• 6 іграшок і килимок, м’яка книжка, креми та мило, коробка-колиска.

Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов повідомив: «З початку року в область доставлено 488 «пакунків малюка». До видачі готові 1788 комплектів – вистачає усім новонародженим в області. Альтернатива «пакунку малюка» - це грошова компенсація. Це ті самі 6300 грн».

Компенсацію сьогодні можна отримати у випадку, якщо протягом 30 днів з дня народження дитини з незалежних від отримувача причин (наприклад, відсутність у пологовому) жінка не отримала допомогу.

Очільник області також додав, що цього року 334 сім’ї отримали монетизовану форму «пакунку малюка». Лише у січні комплексною послугою «Є-малятко» в частині отримання грошової компенсації скористалися 73 мами.