Мальована хата-2021

Дата: 12.07.2021 09:14

З 5 до 13 липня цього року в  селі Долиняни  Мурованокуриловецької селищної територіальної громади проходив симпозіум народного малярства Мальована хата”. Звеселились розписом стіни хат на центральній вулиці села, цього річ учасники симпозіуму розмальовували навіть стовпи електромереж. Всі  витвори малярства виконані в народному стилі, вони заворожують та змушують перехожого зупинитись і розглянути їх.

10 липня поєднали  два заходи разом: пленер Мальована хата”  і ІІІ-й обласний фестиваль авторської пісні “Вклонімося матері”. До мистецького заходу долучилися художники: Оксана Городинська, Іван Горобчук, Василь Слободянюк, Аліна Смеречинська, Оксана Малобенська, Сергій Бугай,  Микола Крижанівський, Олена Косинська, Д.Висоцький, О.Красильнікова.   Художня спадщина народного стінопису залишається привабливим і актуальним компонентом традиційної культури на Поділлі,  хоча сучасні умови сільського побуту суттєво змінилися і глиняні стіни хат почали відходити в минуле.

Перший пленер Мальована хата відбувся в 2012 році в селі Сліди  Могилів-Подільського району з метою відродження  традицій українського народного малярства та популяризації настінного розпису хат Поділля. З тієї пори художники прикрасили будівлі  стінописом  у селах: Наддністрянське Мурованокуриловецького району та Нагоряни Могилів-Подільського району (2014 р.), Гонтівка Чернівецького району (2015р.), Буша Ямпільського району (2018 р.), Носиківка  Шаргородського району (2019р.), Серебринці Могилів-Подільського району (2020 р.) та Безводне Могилів-Подільського району (Ямпільської громади 2021 р.).

Відділ організаційної роботи та зв'язків

з засобами масової інформації селищної ради

Фото без опису  Фото без опису