“Одягни вишиванку – зроби цей день яскравим!”

Дата: 20.05.2021 15:59

Навесні, коли земля вкривається цвітом, усі українці відзначають самобутнє,  неповторне свято барвистої української культури —  День вишиванки.

Це свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, адже українська вишиванка — це національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь.

Сьогодні з нагоди Дня вишиванки  в Мурованокуриловецькому Центрі культури і дозвілля відбувся флешмоб «Одягни вишиванку – зроби цей день яскравим», в якому прийняли участь учні Мурованокуриловецької СЗШ  I-III ст. №2.

В рамках відзначення всесвітнього Дня вишиванки закладами культури Мурованокуриловецької територіальної громади проведено онлайн-челендж «Одягни вишиванку – об’єднай Україну».

КЗ  «Мурованокуриловецька селищна публічна бібліотека» з першокласниками проведено краєзнавчо-народознавчу годину  «Вишиванка – символ української душі». В бібліотеках до Дня Вишиванки оформлено святково-ілюстративні експозиції  «Вишиванка, сім’я і родина – моя квітуча Україна».

КЗ «Мурованокуриловецький краєзнавчий музей імені Федора Коновалюка» презентував онлайн-виставку художньої вишивки самодіяльних майстринь села Дружба під назвою «Українська рідна хата вишиванками багата».

«Носімо вишиванки,  бо ми українці! Нехай вони  благословляють нас  на щасливе та мирне життя!» - саме ці  слова стали головним гаслом  сьогоднішнього свята. В яскравому дійстві діти продемонстрували  свою любов до української пісні, танцю та народної вишиванки.

Аліна Гордєєва,

заступник начальника відділу культури,

молоді та туризму селищної ради