Мурованокуриловецький районний сектор ГУ ДСНС України у Вінницькій області попереджає про збільшення кількості пожеж на відкритих територях

Дата: 07.04.2021 11:02

Шановні жителі територіальних громад!

З настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду як господарствам так і лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.

При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на сільськогосподарський угіддях завжди існує загроза перекидання вогню на природні ділянки. Саме із спалювання стерні та соломи на полях починається більшість пожеж у природних екосистемах.

Шановні громадяни!

Перебуваючи на відпочинку за містом, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Не кидайте непогашені сірники або цигарки. Перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі одного метра.

Не залишайте непогашеного вогнища, залийте його водою! Не відходьте від нього доти, доки йде дим або пара!

Якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я. Якщо пожежа набрала сили і ви не можете погасити її самотужки, терміново зателефонуйте в оперативно-рятувальну службу за номером “101”. Будемо відповідальними за збереження довкілля. Спільними зусиллями збережімо природу!

За несанкціоноване випалювання сухої трави – адміністративна відповідальність

Шановні громадяни, закликаємо вас до співпраці, адже тільки таким чином ми зможемо зберегти накопичене роками майно. Нехтування нашими зверненнями, та порушення елементарних правил пожежної безпеки призводять до трагічних наслідків.

Не залишайте без нагляду вогнища!

Не користуйтесь багаттям у вітряну погоду або поблизу будівель чи вогненебезпечних місць!

При виникненні пожежі або будь-якої іншої надзвичайної події негайно інформуйте оперативно-рятувальну службу за телефоном “101”.

Вчасний виклик зменшить наслідки того, що сталося!

Андрій Лесько,

провідний фахівець Мурованокуриловецького РС