“Одягни блакитне”: 2 квітня в Мурованокуриловецькій територіальній громаді проведено акцію до Міжнародного дня поширення інформації про аутизм

Дата: 02.04.2021 13:57

По усьому світу 2 квітня одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом розвитку нервової системи, що утруднює комунікацію. Останні дослідження усе частіше, окрім генетичних причин, відносять аутизм до розладів, пов’язаних також із забрудненням довкілля, їжі та питної води. В Україні офіційно зареєстровано понад 4 тисячі людей із аутизмом, але представники громадських організацій, які опікуються цією проблемою, кажуть, що насправді таких людей набагато більше.

2 квітня 2021 року працівниками комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр Мурованокуриловецької селищної ради Вінницької області” під керівництвом директора Валентини Скринецької  проведено акцію, метою якої  є звернути увагу на проблему аутизму.

“Люди дощу часто наражаються на дискримінацію, вони можуть бути несправедливо обділені увагою як в сфері медичного обслуговування, так і в сфері освіти, в можливостях брати участь в житті місцевих громад. Тому їм дуже потрібна наша підтримка і розуміння. Аутизм неможливо вилікувати, проте з часом можна адаптувати таку людину до соціального життя..., - відзначила під час проведення акції Мурованокуриловецький селищний голова Галина Цибульська.

Тетяна Покалюк,

начальник відділу організаційної роботи та зв'язків з

засобами масової інформації селищної ради