213 проєктів подано на конкурс Вінницької обласної Ради «Комфортні громади»

Дата: 01.04.2021 13:49

26 березня завершилася подача заяв на конкурс обласної Ради «Комфортні громади». Метою конкурсу був відбір проєктів розвитку територіальних громад, які фінансуються коштом обласного бюджету. Наразі бюджет конкурсу складає 20 млн грн. Загалом подано 213 проєктів.

Для участі у Конкурсі приймалися не більше 4 проєктів від кожної територіальної громади чи районної ради, з яких переможцями можуть бути визнані не більше двох проєктів.

Напрями, за якими розроблялися проєкти:

1. «Безпечна громада» – впровадження сучасних цифрових технологій та рішень для підвищення рівня безпеки та добробуту жителів громади (в тому числі створення систем відеоспостереження).
  2.  «Здоров’я жителів громади» – здійснення належного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я (первинного та вторинного рівня) задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області.
  3.  «Сучасна громада» – розвиток спортивної та туристичної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку, розбудова та модернізація мереж вуличного освітлення та інше.
  4. «Доступні послуги» – розвиток центрів надання адміністративних послуг.
  5. «Спроможна громада» – економічний розвиток громад, розвиток малого підприємництва.
  6.  «Культурний розвиток громади» – відновлення та збереження історико-культурної, духовної спадщини.
  7.  «Інклюзивна громада» – підтримка осіб з інвалідністю та створення безперешкодного життєвого середовища.

Серед напрямів конкурсу найбільше подано: 118 проєктів – «Сучасна громада», 32 проєкти – «Безпечна громада», по 19 проєктів – «Здоров’я жителів громади» та «Культурний розвиток громади».

У Конкурсі брали участь проєкти, розроблені та подані

204 проєкти І категорії – територіальними громадами та районними радами Вінницької області;

9 проєктів ІІ категорії – спільні проєкти, розроблені декількома органами місцевого самоврядування на основі договору про спільну діяльність (проєкти міжмуніципального співробітництва).

Граничні обсяги співфінансування та величина власного внеску учасника конкурсу для категорій учасників конкурсу становить, відповідно:

І категорія – обсяг співфінансування – до 350 тис. грн, власний внесок – не менше 50 % від загального бюджету проєкту (з населенням до 10 тис. осіб власний внесок – не менше 30 % від загального бюджету проєкту);

ІІ категорія – обсяг співфінансування – до 500 тис. грн, власний внесок – не менше 50 % від загального бюджету проєкту.

Дирекція конкурсу до 9 квітня аналізуватиме проєкти на відповідність технічним вимогам та комплектності. До 3 травня триватиме експертна оцінка заяв. Експертна рада визначить переможців Конкурсу та прийме рішення про фінансування проєктів за пропозицією Дирекції конкурсу на основі експертного оцінювання кожного проекту. Склад Експертної ради затверджений розпорядженням голови обласної Ради.

Із сайту Вінницької обласної Ради