Дата: 12.03.2021 10:42

Вінниця очолила Рейтинг прозорості українських міст за 2020 рік. Водночас Вінницька область посіла друге місце у рейтингу прозорості областей України.

Про це повідомили у Міжнародному центрі перспективних досліджень (МЦПД), де досліджували прозорість та фінансове здоров’я 50 найбільших міст та 24 регіонів України.

Повідомляється, що експерти проаналізували 77 параметрів кожної міської ради, оцінюючи прозорість інформаційної політики, складання бюджету, державних закупівель, розпорядження майном, соціальних послуг, кадрової політики, професійної етики тощо. У результаті переможцем Рейтингу стала Вінниця із показником 99 балів зі 100 можливих. Друге місце посів Хмельницький, третє – Сєвєродонецьк. Також до першої десятки увійшли Дніпро, Київ, Бахмут, Тернопіль, Кам’янське, Кропивницький і Мукачево.

Зауважимо, що у 2019 році Вінниця була на другому місці цього рейтингу.

– Рейтинг є особливо актуальним у зв’язку з децентралізацією в Україні й передання функцій влади на місця. Якщо раніше місцеві бюджети й рішення контролювалися з центру, то зараз більше влади переходить на місця. Місцева влада стає цікавішою й важливішою для людей, відповідно, за нею посилюється громадський контроль, – наголосив Єгор Киян, експерт МЦПД.

Із сайту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування