Увага, грант! МКІП оголошує про початок відбору проєктів за програмою «Велика реставрація»

Дата: 12.03.2021 10:19

Від  3 березня 2021 року – Міністерство культури та інформаційної політики приймає заявки на участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво».

У відборі візьмуть участь проєкти, які відповідатимуть встановленим вимогам.

Для розгляду проєкту у встановленому законом порядку заявникам необхідно:

• подати заявку на участь у відборі;
  • письмову згоду суб’єкта, в якого пам’ятка культурної спадщини перебуває на праві господарського відання чи на праві оперативного управління, на проведення робіт, зазначених у заявці;
  • копію охоронного договору на пам’ятку культурної спадщини;
  • інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, та інші документи.

З повним переліком можна ознайомитися тут.

Документи приймаються протягом 30 календарних днів починаючи з дня оприлюднення оголошення. Для участі у відборі заявникам необхідно надіслати документи у сканованому вигляді в форматі PDF, кожен документ окремим файлом на електронну пошту: vb@mkip.gov.ua.

Для організації проведення відбору МКІП створено організаційну групу, до повноважень якої входять, зокрема, прийняття поданих для участі у відборі документів.

Відбір проводитиметься експертною групою шляхом оцінювання та складення рейтингу проєктів протягом 30 календарних днів з дати отримання документів у повному обсязі від організаційної групи. За рішенням експертної групи строк відбору проєктів може бути збільшений.

До складу експертної групи включені представники Мінрегіону, Мінекономіки та провідні вчені, науковці, експерти, а також висококваліфіковані фахівці-практики у сфері охорони культурної спадщини, архітектори зі значним досвідом проектування та проведення реставраційних робіт, а саме:

• Білоус Наталія Іванівна, головнии? архітектор заповідника «Софія Киі?вська»;
  • Тимкович Василь Юріи?ович, директор Украі?нського державного науково- дослідницького та проєктного інституту «УкрНДІпроектреставрація»;
  • Прибєга Володимир Юріи?ович, завідувач кафедри теоріі?, історіі? архітектури та синтезу мистецтв Національноі? академіі? образотворчого мистецтва та архітектури;
  • Бур’янова Марія Іванівна, голова УТОПІК;
  • Казарянц Сергіи? Вальдемарович, директор та головнии? архітектор Архітектурно-проєктноі? компаніі? «Раден»;
  • Деребеньов Володимир Анатоліи?ович, директор ТОВ «АКБ ЛІЛЕР»;
  • Крижановськии? Микола Михаи?лович, начальник управління реалізаціі? політики заи?нятості та розвитку людського капіталу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Украі?ни;
  • Бондарчук Надія Леонідівна, директор Департаменту впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територіи? Украі?ни.

За результатами обчислення середньої оцінки проєктів складається їх рейтинг.

На офіційному веб-сайті МКІП буде оприлюднено перелік проєктів, з урахуванням рейтингу та із зазначенням набраних балів у розрізі областей, протягом п’яти календарних днів після завершення обчислення середньої оцінки проєктів. Першими у переліку будуть зазначені проєкти, які набрали найбільшу суму балів. Засідання організаційної та експертної групи будуть відбуватися на регулярній основі.

Нагадаємо, Постановою від 9 грудня 2020 р. № 1214 Кабінет Міністрів України затвердив Порядок відбору проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах, які будуть реалізовані в рамках програми “Велике будівництво”.

Із сайту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування