Перерахунок пенсій проводиться автоматично і не потребує додаткових звернень громадян до Пенсійного фонду Вінниччини

Дата: 03.03.2021 16:03

Про  це сьогодні під час брифінгу в облдержадміністрації повідомила начальник головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака.

Посадовиця повідомила, що індексації з 1 березня 2021 року  підлягають пенсії, призначені згідно Законів України:

- «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

- «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» - військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей;

- «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"- згідно статті 54 у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Разом з тим, проведення індексації пенсій не передбачено:

• держслужбовцям;
  • науковим працівникам;
  • помічникам нардепів;
  • отримувачам спецпенсій або довічного утримання (судді, прокурори);
  • кому виплату вперше призначили у 2019 - 2021 році.

«Перерахунок проводиться автоматично за матеріалами пенсійних справ і не потребує додаткових звернень громадян до Пенсійного фонду Вінниччини» - наголосила Олена Корчака.

Середній розмір підвищення склав 206 грн. Зазначена категорія осіб буде отримувати підвищення до пенсії на постійній основі.

Так, підвищення до 100 грн отримали 193,1 тис. осіб (49%), від 100,01 до 500,00 грн – 100,7 тис. осіб (25%), від 500,01 до 1000,00 грн – 15,8  тис. осіб або 4%, підвищення понад 1000 грн отримали 2,3тис. пенсіонерів області (1%).

4 березня поточного року головним управлінням  Пенсійного фонду України у Вінницькій області буде розпочато фінансування проіндексованих пенсійних виплат.

Із сайту Вінницької обласної державної адміністрації