Дата: 15.02.2021 16:36

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації інформує, що вУкраїні створять Державну житлово-комунальну інспекцію, яка контролюватиме якість комунальних послуг та економічне обґрунтування тарифів.

Про це під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка» заявив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Це буде арбітр у відносинах споживача з виконавцями послуг, і позитивний ефект від її роботи відчує, у першу чергу, кінцевий споживач», – сказав міністр.

Інспектори зможуть здійснювати як планові, так і позапланові перевірки на основі звернень споживачів.

«До прикладу, інспекція зможе перевіряти економічне обґрунтування тарифів на комунальні послуги, та головне слідкувати за якістю цих послуг: якістю теплопостачання, водопостачання, водовідведення, поводження з побутовими відходами, управління багатоквартирними будинками. А також об’єктивно оцінювати технічний стан мереж та системі комунальних об’єктів», – зазначив Чернишов.

Він повідомив, що наприкінці листопада у Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти, розроблені за активної участі Мінрегіону, щодо створення Державної житлово-комунальної інспекції.

Долучайтесь до трансляції: https://www.youtube.com/watch?v=AuLHsUZLZ_Y