Щорічно 4 квітня відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній з розмінуванням
Дана подія започаткована за ініціативи ООН 8 грудня 2005 року. Головна її мета полягає в приверненні уваги до проблеми мінної загрози, поліпшенні обізнаності суспільства про мінну небезпеку.
Події, які відбуваються зараз у нашій країні, яскраво демонструють нам необхідність наявності в цивільного населення певних знань про вибухонебезпечні предмети, їх основні види, властивості й потенційну небезпеку. Наразі питання просвітницьких заходів стоїть надзвичайно гостро. “Русский мір” залишив на нашій землі не лише біль та страждання, а й неприємні “сюрпризи” у вигляді мін та вибухонебезпечних предметів. Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. А ще замінованими можуть бути будь-які побутові речі, дитячі іграшки, будинки, поля, дитсадки та покинута техніка.
За статистичними даними, один день війни - це 5 днів розмінування. Проте люди зазнають травм та гинуть від мін та інших вибухонебезпечних предметів навіть за відсутності активних бойових дій. І кількість таких постраждалих щодня збільшується. Це реалії сьогодення.
Ми всі повинні пам’ятати, що загроза вибуху може бути прихована у непомітних і на перший погляд безпечних, побутових речах. Кожен має навчити дітей базових правил безпечної поведінки і дій у разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів. Знання та дотримання цих правил допоможе врятувати не одне життя!
Саме з такою метою сьогодні фахівцем сектору забезпечення заходів попередження НС у Могилів-Подільському районі ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області в “Ліцеї №1 с-ще Муровані Курилівці Мурованокуриловецької селищної ради” на базі класу безпеки проведено урок з мінної безпеки.
Рухаймося до безпеки разом!
Хто обізнаний - той захищений!
Андрій Лесько,
фахівець сектору забезпечення заходів попередження НС
у Могилів-Подільському районі ЦЗД ГУ ДСНС України
у Вінницькій області капітан служби цивільного захисту