Інформація селищного голови Галини Цибульської на 65-ій сесії селищної ради про стан справ в громаді і проведену роботу постійними комісіями та апаратом, виконавчими органами селищної ради в міжсесійний період ( 20.12.2024-28.03.2025)
Шановні депутати і запрошені!
Дозвольте, відповідно до Регламенту селищної ради, проінформувати вас про стан справ в нашій громаді і проведену роботу постійними комісіями та апаратом, виконавчими органами селищної ради в міжсесійний період, тобто в період з 20 грудня 2024 року по 28 березня 2025 року.
В цей період в громаді проведено новорічні та різдвяні заходи, відзначено День Соборності України, День пам’яті Кіборгів, День пам’яті Героїв Крут, День Героїв Небесної Сотні, День українського добровольця, ми вшанували пам’ять учасників бойових дій на території інших держав. До цього дня учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС першої категорії Володимиру Нечитайло вручено Грамоту Вінницької обласної військової адміністрації за особистий внесок у ліквідацію наслідків аварії.
16 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, з багатодітних сімей, військовослужбовців, дітей внутрішньо переміщених осіб, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, які проживають на території нашої територіальної громади, взяли участь в обласних новорічних заходах.
Проводились заходи до третьої річниці початку повномасштабної війни росії проти України та Національного дня Молитви, який вперше започаткований в цьому році постановою Верховної Ради України. 24 лютого в Галереї пам’яті полеглих земляків в приміщенні комунального закладу “Мурованокуриловецький Центр культури та дозвілля” відбулася літургія у пам'ять про загиблих воїнів, наших земляків, з шаною та вірою у безвісти зниклих, вдячністю та повагою до кожного Захисника та Захисниці. Відповідні заходи відбулись і на території старостинських округів за участі старост та працівників закладів культури, освіти.
Цього ж дня жителі села Галайківці презентували збірку поезії “Їх подвигу не буде забуття”, яка присвячується загиблим Захисника села, авторами якої стали 5 уродженців села Галайківці.
Спільно з працівниками відділу культури, молоді та туризму селищної ради я в черговий раз відвідала поранених Захисників, які перебувають на лікуванні в Вінницькому обласному спеціалізованому клінічному диспансері радіаційного захисту населення Вінницької області та передала від жителів нашої громади продукти харчування та засоби гігієни.
Працівниками відділу культури, молоді та туризму проведено 9 благодійних марафонів "З ВІРОЮ В ПЕРЕМОГУ!" в сільських населених пунктах нашої громади, селищах Муровані Курилівці та Нова Ушиця, місті Новодністровськ, що дало змогу зібрати 308 тис. грн. За ці кошти ми придбали для потреб ЗСУ тепловізор, зарядну станцію, здійснили ремонт авто для військових, передали 30 тис. грн. на придбання позашляховика для 120-ої бригади та уродженця села Біляни Принца Олександра, який разом із побратимами перебуває на Запорізькому напрямку, а також закупили основу для плетіння маскувальних сіток.
З 18 січня 2025 року в приміщенні селищної ради почав працювати фахівець із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб - це Кушнір Леся Романівна (її тел: 80678243825). Тому прошу ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих Захисників нашої громади звертатися до фахівця, який надає підтримку, допомогу у працевлаштуванні, консультує щодо отримання статусів, заповненні документів, координує ветерана, спрямовує, представляє інтереси, роз’яснює права.
За звітний період нашій громаді вручено Подяку від КНП "Вінницький обласний клінічний медичний реабілітаційний центр ветеранів війни та радіаційного захисту населення Вінницької обласної Ради" за надання благодійної допомоги, допомоги продуктами харчування, а військовослужбовцями Третьої окремої штурмової бригади мені вручено Подяку за вагомий фінансовий внесок у підтримку українських військових.
Цього місяця селищна рада стала переможцем обласного конкурсу “БЕЗПЕЧНІ СТІЙКІ ГРОМАДИ” з 2-ма проектами.
Перший проект “Щоб перемагати, слід зусилля об’єднати” розроблений Мурованокуриловецькою селищною радою згідно листа-звернення військової частини А**** з метою забезпечення цієї частини необхідною каркаснотентовою конструкцією. Ця конструкція необхідна для укриття військової техніки від опадів, а також для підтримання оптимальної температури у приміщенні (не менше ніж 20°), що впливає на бойову здатність підрозділу.
Загальна вартість проекту склала 600 тис. грн, в т.ч. 300 тис. грн – кошти Мурованокуриловецького селищного бюджету.
Другим проектом “Точна та швидка діагностика - якісна реабілітація” передбачається придбання та передача електронейроміографа для Клінічного центру медичної реабілітації та фізіотерапії КНП “ВОКС ім.. М.І. Пирогова ВОР”, що дасть можливість вчасно діагностувати наявність травм периферичних нервів та контролювати динаміку відновлення функціонального стану периферичної нервової системи під час реабілітації,т в т.ч. поранених Захисників і Захисниць.
Загальна вартість проекту склала 520 тис. грн, в т.ч. 240 тис. грн. - кошти Мурованокуриловецького селищного бюджету, 260000 грн. – кошти обласного бюджету.
Депутат Вінницької обласної Ради, голова ФГ "ВЕЛЕС ВІТА" Петро Струсевич передав альтанку та гойдалку для відпочинку підопічних відділення надання соціальних послуг в умовах цілодобового перебування проживання (с.Михайлівці).
Цього тижня за його сприяння при в’їзді в село Галайківці встановлено нову автобусну зупинку вартістю 98 тис. грн.
Також за його фінансування в КНП “Мурованокуриловецька центральна районна лікарня” відкрито та облаштовано Соляну кімнату, сюжет про роботу якої зняла телевізійна радіокомпанія “Вінниччина”. Вартість цього проєкту склала 1 млн. грн.
Жителі села Перекоринці завдячують за придбання дитячого майданчика вартістю 52 тис. грн. директору ПП “Скрипник і К” Анатолію Скрипнику, за кошти якого придбано також будівельні матеріали та земельні насадження для облаштування ігрової зони.
В лютому нашу громаду з робочим візитом відвідали представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Володимир Чолан разом із регіональним юристом у Вінницькій області Олексієм Болтаком та представницею Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Тетяною Гоцою.
Нещодавно в нашій громаді перебувала Народний депутат України Лариса Білозір, яка відвідала ліцей села Обухів, ліцей №2 селища Муровані Курилівці, відділення з цілодобовим перебуванням Центру надання соціальних послуг села Михайлівці та аграрний ліцей, комунальний заклад “Мурованокуриловецький Центр культури та дозвілля”, комунальне некомерційне підприємство “Мурованокуриловецька центральна районна лікарня”.
Цей період був багатим на спортивні досягнення.
В ІІ-му етапі Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти Могилів-Подільського району з волейболу серед дівчат команда дівчат нашої громади зайняла 3-тє місце.
1 місце зайняла команда "Колос" з Мурованих Курилівців в турнірі з футзалу серед ветеранських команд 40+ пам'яті Віктора Ратушняка, який відбувся у Могилеві-Подільському, а кращим гравцем визнано Олега Сватка.
Команда ліцею села Вищеольчедаїв зайняла 2-ге місце у третьому етапі спортивних змагань “ПЛІЧ-О-ПЛІЧ ВСЕУКРАЇНСЬКІ ШКІЛЬНІ ЛІГИ”-БАСКЕТБОЛ, а команда ЗЗСО “Мурованокуриловецька школа-ліцей №1 Могилів-Подільського району Вінницької області” - 3-тє місце в змаганнях з волейболу.
Команди юнаків нашої громади посіли 3-тє місце з футзалу в міжобласному турнірі в м.Новодністровськ, 4-те місце - в турнірі в м. Бар та 5-те місце – в м. Могилів-Подільський.
14 наших юних спортсменів розділили між собою 1-ше, 2-ге, 3-тє та 5-те місця у відкритому турнірі області з дзюдо серед команд міст Вінниця, Шаргород, Ямпіль, Могилів-Подільський та селища Муровані Курилівці.
Відповідно до рейтингу Вінницької територіальної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства “Колос” Мурованокуриловецька селищна територіальна громада зайняла перше місце серед селищних громад за кращу організацію фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в 2024 році.
З березня по травень на території нашої громади триватимуть заходи по благоустрою, про що прийнято відповідне рішення виконавчого комітету селищної ради. До наведення чистоти і порядку на території населених пунктів активно включились жителі старостинських округів, про що щоденно висвітлюються матеріали на сайті селищної ради.
Тому закликаю керівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності, власників об’єктів торгівлі, депутатів, кожного жителя територіальної громади прибрати території біля своїх адміністративних будівель, приватних осель, на вулицях, аби ця робота була ще ефективнішою та масштабнішою і утримувати їх в порядку відповідно до правил благоустрою!
14 березня 2025 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, яким селища Дігтярка Курашовецького старостинського округу, Золотогірка, Свидова Дерешівського старостинського округу та Яр Михайловецького віднесено до категорії сіл. Відповідно до Закону України “Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України” селище є населеним пунктом з переважно садибною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить не менш як 5000, а чисельність жителів наших селищ складає: Дігтярка - 2, Золотогірка – 11, Свидова – 36, Яр -1. Таким чином, загальна чисельність жителів цих селищ не відповідала вимогам вищезгаданого закону. Прийняттю цього розпорядчого акта передувала довготривала організаційна робота з боку селищної ради, проводилось громадське обговорення в старостинських округах, на вебсайті селищної ради, нами було підготовлено пакет відповідних документів.
За міжсесійний період з бюджету селищної ради виділено кошти на:
- виплату матеріальної допомоги жителям територіальної громади в сумі 158,5 тис. грн.;
- придбання палива членам сімей загиблих військовослужбовців – 15 тис.грн.;
- одноразову матерiальну допомогу членам сiмей, якi загинули(померли) в боротьбi за незалежнiсть, суверенiтет i територiальну цiлiстнiсть України, в сумі 40 тис. грн.;
- виплату матеріальної допомоги на лікування 13-ти поранених військовослужбовців в сумі 65 тис.грн.;
- відшкодування коштів за проїзд членам сiмей, якi загинули(померли) в боротьбi за незалежнiсть, суверенiтет i територiальну цiлiстнiсть України, в сумі 38,4 тис.грн.;
- надання соціальної допомоги фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, на суму 97, 6 тис. грн.
Проводилися роботи по благоустрою населених пунктів територіальної громади, а це прибирання доріг, тротуарів, місць загального користування, вивезення сміття, благоустрій прибережної території річки Жван, на які виділено селищною радою 46,6 тис. грн.
Проводилась робота з інвентаризації земельних ділянок на суму 18 тис. грн.
Ми провели топографічну зйомку та оформили топографічний план для проектування Площі "Алея Слави". Виконання цих робіт склало 18,7 тис. грн.
Для забезпечення безперебійної роботи та надання якісних послуг та недопущення підняття тарифів комунальним підприємствам селищної ради, які надають послуги водопостачання та водовідведення, надавалася фінансова підтримка в сумі 1 млн.143,2 тис. грн., в тому числі: КП “Надія Вода” – 211,4 тис. грн. та КП “Мурованокуриловецький водоканал” – 931,7 тис. грн. ). ПП “АТП “Перевізник” часткового відшкодjвано вартість перевезень на соціально важливих маршрутах у сільській місцевості, на що з селищного бюджету направлено 20 тис. грн.
На громадських роботах протягом останніх двох місяців 2025 року працювали 50 осіб із числа тих, які перебувають на обліку у центрі зайнятості. На їх оплату праці надійшло 769,8 тис. грн.
Щодо організаційної роботи селищної ради
В міжсесійний період відбулось:
- 4 сесії, на яких розглянуто 97 питань;
- 13 засідань 3-х постійних комісій селищної ради, на яких депутати розглянули 166 питань;
- 3засідання виконкому, на яких прийнято 49 рішень.
За даний період проведено:
- 2 засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій селищної ради;
- 2 засідання адміністративної комісії;
- 2 засідання опікунської ради;
- 4 засідання комісії з надання матеріальної допомоги;
- 3 засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті.
Відбулося засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при виконавчому комітеті Мурованокуриловецької селищної ради та засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць України, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при виконавчому комітеті селищної ради;
Комісією селищної ради здійснено 4 профілактичних рейди “Неблагополучна сім’я” та “Сім’я без насилля” у села Нишівці, Дружба та Рівне.
В міжсесійний період юристом селищної ради підготовлено документи та укладено 1-ну цивільно-правову угоду, матеріали для розгляду 35-ти позовних заяви, виконано 1-не рішення суду про накладення кримінального стягнення на громадянини у вигляді громадських робіт.
Протягом звітного періоду до селищної ради надійшло 1137 вхідних документи. Працівниками селищної ради підготовлено 761 документ вихідної кореспонденції.
На особистому прийомі у мене побувало понад 300 громадян, надійшло 261-не письмове звернення, в т.ч. 9 колективних, 13 запитів на публічну інформацію.
Мною видано 305 розпоряджень з особового складу та 51-не – з основної діяльності.
За останні 3 місяці селищною радою, старостами видано жителям територіальної громади понад 1000 довідок 15-ти видів та вчинено понад 400 нотаріальних дій.
Селищною радою ведеться погосподарський облік по селищу Муровані Курилівці за допомогою програмного комплексу, що дасть можливість нам володіти достовірними статистичними даними жителів щодо домоволодінь, домогосподарств, земельних ділянок та оперативно здійснювати видачу необхідних довідок.
Центром надання адміністративних послуг надано 2671 послугу, від яких до селищного бюджету поступило 104,5 тис. грн.
З 2 січня 2025 року відділом надання адміністративних послуг Мурованокуриловецької селищної ради запущено цифрову послугу отримання витягу із Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Раніше для цього документа потрібно було надсилати запит до Міністерства у справах ветеранів та очікувати понад місяць. Тепер же витяг можна отримати лише за 5 хвилин через мережу “єдине вікно” для ветеранів, що діє у нашому ЦНАПі і відділі соціального захисту селищної ради.
Щодо звернення депутатів Пулинської селищної ради Житомирського району, яке ми підтримали на 60-й сесії селищної ради в грудні минулого року. Ми отримали відповіді з Офісу Президента України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державного Агентства лісових ресурсів України. В зверненні йшлося про те, що статтею 107 Лісового кодексу України передбачено обов’язок органу місцевого самоврядування відшкодовувати шкоду, заподіяну лісу, який не наданий в користування, в разі, якщо винні в цьому особи не встановлені та ліс знаходиться у межах території органу місцевого самоврядування. Тобто, особа або група осіб, які власними діями завдали шкоду лісу, уникають покарання за статею 246 Кримінального кодексу України. Покарання за їх дії несуть територіальні громади, які не вчиняли цього злочину!
Згідно отриманих відповідей, враховуючи рішення Верховного Суду України, Державне агентство лісових ресурсів України не вважає за доцільне внесення змін до статті 107 Лісового кодексу України і рекомендує нам розглянути питання щодо передачі у постійне користування земельних ділянок лісогосподарського призначення, що знаходяться у користуванні органів місцевого самоврядування, тобто у користування спеціалізованим державним, комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним, комунальним підприємствам, установам, організаціям, в яких створені спеціалізовані лісогосподарські підрозділи. Ось така відповідь!
Щодо нашого депутатського звернення про закриття Мурованокуриловецької державної податкової інспекції Головного управління державної податкової служби в Вінницькій області, яке ми прийняли на 60-ій сесії селищної ради, то ми отримали відповіді від Верховної Ради України, Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України та Головного Управління державної податкової служби в Вінницькій області, які одностайні в питанні необхідності здійснення регіонального об’єднання підрозділів податкової інспекції в Вінницькій області, що не вплине на якість надання адміністративних послуг та сервісного обслуговування платників податків. Зважаючи на розвиток цифрових технологій при наданні податкових електронних послуг, у тому числі в смартфоні, спілкування з податковими органами відбувається дистанційно і платники можуть отримати всю необхідну інформацію, довідки, а також подати звітність без особистого візиту до служби!
За звітний період я систематично брала участь в заходах, які проводила Вінницька облдержадміністрація та обласна Рада, щотижневих нарадах Могилів-Подільської районної військової державної адміністрації та районної ради по питаннях соціально-економічного та інфраструктурного розвитку територіальних громад, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту, заходів з мобілізації, спільно з начальниками відділів була учасником онлайн-семінарів.
Шановні депутати, старости та посадові особи місцевого самоврядування!
31 березня завершується кампанія декларування за 2024 звітний період. Станом на вчорашній день ще не подали декларації 2 депутати селищної ради. Тому звертаюсь з проханням до депутатів, старост та посадових осіб місцевого самоврядування подати декларації, адже залишилось 3 дні!
Нагадую, що за неподання декларацій передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність!
Шановні депутати!
Підготовці питань на сесію передувала робота працівників апарату, відділів, управлінь селищної ради. В процесі розгляду питань на засіданнях постійних комісій депутатами внесено пропозиції і зауваження, які враховано в проектах рішень, які ми зараз будемо розглядати.
На завершення хочу подякувати депутатам селищної ради, керівникам агроформувань, одноосібникам, підприємцям, волонтерам, старостам, колективам закладів критичної інфраструктури нашої громади, які забезпечують стабільну життєдіяльність нашої громади, всім мешканцям територіальної громади за матеріальну та фінансову допомогу оборонцям нашої держави, за участь в заходах по благоустрою, за вашу допомогу та підтримку у вирішенні проблемних питань нашої територіальної громади.
Буде міцний тил - буде міцна армія!
Слава Україні!
Дякую за увагу!