Пошук

Начальник відділу культури, молоді та туризму селищної ради Валентина Веклюк прозвітувала на 65-ій сесії селищної ради про фінансово-господарську діяльність відділу культури, молоді та туризму селищної ради за 2024 рік

Дата: 28.03.2025 11:10
Кількість переглядів: 76

Фото без опису

Культура сьогодення – це ядро наших духовних національних цінностей, на яку посягнув ворог. І сьогодні наша потужна зброя, це творчість, яка надихає усіх нас не опускати руки, а впевнено тримати свій мистецький стрій і вірити у майбутню Перемогу України.

Заклади культури Мурованокуриловецької громади об’єднавшись створили свій культурний тил, поєднали свою основну роботу з волонтерською діяльністю і спільними зусиллями працюють та допомагають, підтримують та надихають, роблять все можливе для того, щоб  якнайшвидше наблизити такий довгоочікуваний Переможний Мир.  

 Робота відділу культури, молоді і туризму  за звітний період була спрямована на удосконалення діючої мережі  закладів культури громади, зміцнення їх матеріально-технічної бази, здійснення контролю та дотримання державної політики у галузі культури на території нашої громади з усіх напрямків діяльності,  виконання державних та регіональних програм,  збереження рівня забезпеченості населення культурними  послугами. 

  Для створення умов культурного та духовного розвитку жителів громади , забезпечення доступності їх до  культурних послуг  в 2024 році діяла базова мережа закладів культури, до складу якої входять  25 клубних закладів, 18 бібліотечних,   краєзнавчий музей . В напрямку забезпечення надання початкової мистецької  освіти, образотворчого та вокального мистецтва, розвитку індивідуальних творчих здібностей та підтримки талановитих дітей, учнівської молоді працює заклад позашкільної освіти сфери культури школа мистецтв. У 2024 році внесено зміни до базової мережі закладів культури громади в зв’язку із закриттям двох клубних закладів це в с. Знаменівка та с. Перекоринці. У 2025 році також планується закриття двох бібліотечних закладів на що необхідно погодження Міністерства культури та стратегічних комунікацій.  Всі заклади реалізовували вимоги законодавства,  щодо збереження, відродження та розвитку надбань традиційної культури, музейної, бібліотечної справи, кінообслуговування населення, мистецької освіти в умовах воєнного стану.

Діяльність  галузі забезпечують 97 працівників, з них 54 працюють в сільській місцевості на повний посадовий оклад працюють 61 чоловік, 4 чоловік на 0,75, 32 чоловіки на 0,5 посадового окладу.         Освітній  рівень  працівників  галузі  культури    виглядає  таким  чином. Вищу  освіту  мають 33 чоловіки (за фах. – 25) с/ спец. – 52 (за  фах. – 33).

Здійснюються доплати за вислугу років бібліотечним, музейним, клубним і педагогічним працівникам, які передбачені чинним законодавством України.

Первинний план асигнувань на 2024 рік  склав   10300 тис. гривень.           

Уточнений план асигнувань склав  12779,0 тис. грн. В тому числі:

  •  загальний фонд 12779,0  тис. грн.

   Використано станом на  01. 01. 2025 року 12468,0 тис.  гривень, що складає   99,9 %  від річної суми.

Середня заробітна плата  за 2024 рік склала 8820 тис. грн.

Платні послуги з початку року склали 150,3 тис. грн. В тому числі батьківська плата - 146,4 тис. грн. , послуги по клубних закладах- 4,2 тис. грн. , по бібліотечних закладах – 0,1тис. грн., благодійні внески  84,0 тис. грн. Заробітна  плата становить 90,9 % від усього фінансування, енергоносії – 4,9 %

Протягом звітного періоду в усіх закладах культури проводились заходи  по проведенню косметичних ремонтів за рахунок коштів  із місцевого бюджету,  власних коштів  працівників, спонсорських коштів.      В рамках проєкту «Твори добро» здійснений  капітальний ремонт фасаду приміщення та даху Вищеольчедаївського сільського будинку культури на загальну суму 345 тис. грн..  

В   цьому році планується  продовжити облаштування прилеглої території (встановлення тротуарної плитки,  оздоблення сучасного ландшафту, встановлення лавок – 10 шт, дитячого майданчика). загальну сума проєкту склала 485 тис. грн за рахунок коштів з  фонду  ГО «Ми Вінничани» на суму 40 тис. грн та спонсорських коштів депутата обласної ради, голови ФГ «Велес Віта» Петра Струсевича в  сумі 245тис. грн. та  решта кошти місцевих  агроформувань. Слова подяки хочу адресувати за підтримку даного проєкту депутатам селищної ради Олександру Чорному та Анатолію Кагляку.

   За рахунок благодійнх коштів  для школи мистецтв придбано дві регулюючі банкетки, підставки для бандур та генератор , облаштовано  клас теоретичних дисциплін.   

    Певна робота проводилась  по створенню умов для роботи  закладів у зимовий період. Так із 46 закладів культури  повністю опалюється 30  заклади, частково опалюється 16.  Всі заклади   де є пічне опалення  завдяки співпраці з старостами та сільгосвиробниками забезпечено дровами  у кількості 1142 складометрів, що повністю забезпечує потребу. 

  Проблемними залишається питання капітального ремонту глядацької зали Вербовецького СБК  капітальний ремонт Долинянського СК ,  капітальний ремонт Привітнянського СБК та Снітківського СБК. Реконструкції потребує опалення центру культури і дозвілля на що необхідні кошти в сумі 5000,0  грн. та ремонт вбиралень. Подальшого зміцнення матеріально- технічної бази  потребують  і інші заклади  культури громади.

Згуртованість та об’єднаність – ключ до перемоги, бо саме це перетворює нас у воїнів, які захищають свою землю від російської орди, працюючи кожен на своєму місці. І поки військові відвойовують загарбані окупантами території на фронті, бібліотеки Мурованокуриловецької ТГ поставили собі завдання –  стати центрами інформаційної боротьби. Так у 2024  році до систематичного читання залучено 10252 користувачів, із них дорослих 4488, дітей до 15 років - 2793, користувачів юнацького віку  2971 чол., ВПО – 72, з них 48 дітей.   Книговидача склала  200025 примірників друкованих видань, в т.ч. дітям до 15 років -  68496, молоді до 35 років – 45140.  Протягом 2024  року користувачі відвідали бібліотеки  61732  рази, до електроних ресурсів бібліотек за рік було 2320 звернень.

  Бібліотечний фонд бібліотек Мурованокуриловецької територіальної громади станом на 01.01.2025 року становить 101574   примірників. Протягом року робота по формуванню бібліотечного фонду велась відповідно виділених бюджетних асигнувань та подарованих видань.   Відповідно до рекомендацій Міністерства культури та  інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України, проведено списання російських видань.  За 2024 рік до бібліотек громади надійшло    804 примірників документів на  суму 145274 грн.

 За 2024 рік  із фондів бібліотек територіальної громади вибуло  185 примірників видань на суму 5600 грн.,  

 Підвищенню рівня поінформованості жителів громади сприяє комп’ютеризація та підключення бібліотек до мережі Інтернет.  Станом на 01.01.2025 року комп’ютеризовано 16 бібліотек з 18 бібліотек, в яких нараховується 42 комп’ютери, з них підключені до мережі Інтернет 39 комп’ютерів.

 На даний час діяльність музею спрямована на збереження і популяризацію пам’яток культурної спадщини та інших об’єктів, що становлять історичну і культурну цінність українського народу. Станом на 01.01.2025 року основний фонд музею складає 781 предметів, які належать до державної частини Музейного фонду України. В тому числі за 2024 рік надійшло 36 одиниць. Науково –допоміжний фонд поповнився 48 предметами і нараховує 839 предмет.  Всього у музейних фондах знаходиться 1620 предметів.

  Протягом звітного періоду  кількість днів на рік, відкритих для відвідування, склала 260 (на рівні минулого року). Всього відвідали музей 7256  відвідувачів (на 624 більше минулого року),  в т.ч. 4904 учнів (на 892 більше минулого року).

Проведено 194 екскурсії (на 21 більше минулого року), якими  обслужено 4459 чол. (на 1032 більше минулого року), в т. ч. 3587 учні (на 993 більше минулого року);

 У звітному році було відкрито 10 найменувань виставок образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, Також у звітному періоді музеєм було організовано онлайн-виставки та заходи в мережі Facebook в групах «Муровані Курилівці та мурованокурилівчани», «Відділ культури, молоді та туризму», «Мурованокуриловецький краєзнавчий музей імені Федора Коновалюка» на сайті відділу культури, молоді та туризму Мурованокуриловецької селищної ради:

При музеї постійно діє меморіально-експозиційна кімната Ф.З.Коновалюка з експозицією його картин, світлин, спогадів та інших експонатів, які свідчать про велич постаті геніального художника.

Всього в експозиції 46 відомих полотен, подарованих його дружиною Тамарою Іванівною, фотоматеріали, книги, спомини земляків.  На даний час, при необхідності, всі картини Ф.З.Коновалюка підготовлені до евакуації.

Підготовлено тексти 3 лекцій, які були прочитані відвідувачам музею та представникам різних галузей виробництва на їхньому робочому місці.

З числа небайдужих земляків, які прагнуть зберегти історію рідного краю, в музеї працює громадська рада з питань розвитку музейної справи.

 Провідне місце в естетичному вихованні підростаючого покоління належить мистецтву. В нашій громаді цю функцію  виконує  наша школа мистецтв. Контингент учнів школи мистецтв становлять 110 здобувач освіти в тому числі 31 учень, які прийшли до школи в 1 клас , 4 дитини з особливими потребами, 27 дітей,  які навчаються з категорії пільговиків ( багатодітні, напівсироти, батьки яких військовослужбовці ЗСУ) .  Плата за навчання  становить від 250-300 грн. в залежності від виду спеціальності  ( багатодітні,  напівсироти і діти з особливими потребами , діти військових ЗСУ навчаються за бюджетні кошти.

Початкову мистецьку освіту здобувають не тільки мешканці Мурованих Куриловець, а також діти з сіл Вербовець, Роздолівки, Морозівка, Дерешова, Михайлівці, Рівна, Дружба, Біляни, Попелюхи, Вищеольчедаїв, Снітків,  Берлядка.

Учні та викладачі  Мурованокуриловецької школи мистецтв регулярно підтверджують свою майстерність на  конкурсах  обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Так за період 2024 року  взято участь : в 5- обласних, 7 -всеукраїнських  , 23-міжнародних   , на яких наші здобувачі мистецької освіти вибороли 7 гран-прі, 18- 1-х( з них дитина з особливими потребами ) , 5 2-х (з них дитина особливими потребами)  та 1 3-тє призове місце.

 Активна участь вихованців та викладачів у громадському житті громади постійно  висвітлюється у  відео -привітаннях до свят,  а вся творчість мистецької школи висвітлена на сторінці  у фейсбук та ютуб каналі.

 Робота  закладів культури клубного типу. Пріоритетні  завдання клубних закладів - це щоденна робота з питань  збереження національної культури, відродження народних звичаїв, традицій, обрядів, дослідження та охорона нематеріальної культурної спадщини,  організація дозвілля населення, виявлення та підтримка обдарованих дітей та творчої молоді, реалізація заходів з людьми поважного віку, організація та проведення заходів на підтримку ЗСУ, робота з внутрішньо – переміщеними особами, організація заходів по вшануванню пам’яті загиблих Героїв – земляків, підтримка сімей військовослужбовців.

   В закладах культури громади творчо працюють 153 клубних формування,      в яких беруть участь 1732 учасника, з них 63 дитячих, 16 молодіжних в який займаються 970  учасника.

При Центрі культури і дозвілля створено 17 клубних формувань, в яких беруть участь 252 учасника, з них 4 дитячих та 2 молодіжних, в яких займаються 84  учасника, 8 колективів громади носять почесне звання «народного» аматорського.

У 2024 році  клубними закладами  громади було проведено 1670 культурно – мистецьких заходів, яких відвідало 77271 глядачів.

Із них: Виставок – 93;

Вистав та концертів аматорських колективів – 76, в тому числі благодійних.

Концертів, вистав професійних  колективів –3;

Інших культурно-освітніх заходів – 776;

Суспільно-політичні –722.

Кінообслуговування

Реалізацію державної культурної політики у сфері кінообслуговування в громаді забезпечує  Центр кіно, як структурний підрозділ Центру культури і дозвілля Мурованокуриловецької селищної ради.  Протягом 2024 року  центром було  створено через соціальні мережі 49 відео та фото-проєктів та 17 відеопрограм, які присвячені державним святам ,історичним подіям, ювілейним та пам’ятним датам  в історії держави та нашої громади. Проведено 34 кіновідеосеанси  із них 22 покази художніх та документальних  фільмів для дітей і молоді в рамках Національного туру «Кіно заради Перемоги». Розпочата робота по оцифруванню кіноматеріалів,  так оцифровано кіноматеріали 50 -річної давнини кіноаматора з с. Конищів Лічмана Степана Дем’яновича.

Культурно-мистецькі проекти та акції

Війна в нашій державі гартує патріотичний дух української нації, а національна культура мотивує, додає відчуття віри у завтрашньому дні, що не дає стати минувщиною. Сьогодні фестивалі, концерти, вистави та ярмарки націлені на те, щоб розповісти українцям про Україну, про наші традиції, історію, ідентичність.

 Тому сьогодні культура Мурованокуриловеччини робить свій особливий внесок в збереження та відродження місцевих звичаїв, обрядів, дослідження елементів НКС та популяризацію національних цінностей шляхом проведення культурно – мистецьких заходів.

Через традиційні форми роботи – книжкові виставки, творчі зустрічі, презентації видань, майстер-класи, конкурси, культурно- мистецькі акції та проєкти, вони продовжували нести свою почесну місію у формуванні ціннісних орієнтирів особистості і суспільства, бути центрами  культури, сприяти її розвитку, вихованню поваги до рідної мови та традицій.

Національно- патріотичне виховання.

Пліч-о-пліч працівники  культури Мурованокуриловеччини активно долучилися до проведення культурно – мистецьких заходів з відзначення загальнодержавних, пам’ятних дат національно – патріотичного спрямування освоюючи все нові форми роботи, адже  сьогодні кожен українець усвідомлює, якою дорогою ціною нам дістається  кожна хвилина мирного життя за гідне майбутнє України.

   Щодня о 9.00 працівники культури долучаються до загальнонаціональної хвилини мовчання для вшанування пам’яті загиблих Героїв внаслідок збройної російської агресії проти України.

Та особлива увага, з боку працівників культури, приділяється підтримці родин загиблих військовослужбовців. Спільно з родинами, вони відвідують місця спочинку Героїв, в день їх народження та в день пам’яті про їх загибель, з нагоди держаних та пам’ятних дат.

  Традиційними стали зустрічі з нашими захисниками і захисницями, які приходять  у відпустку.

Заходи для дітей.  Незважаючи на  жахливі події, що відбуваються в нашій країні закладами культури були організовані та проведені заходи з організації дозвілля дітей та молоді.   Ці заходи проводилися під гаслом «Навіть під час війни у дітей має бути дитинство!». 

А тому ми робили все , щоб відвернути  увагу дітей від жахіть, які несе війна. Під незабутніми враженнями пройшли новорічні розважальні програми , проведені тематично-виховні години, акції, флешмоби з нагоди Дня Соборності України. Традиційно проведені шевченківські читання.

В квітні місяці  були проведенні майстер-класи до Великодніх свят. Діти та молодь освоювали основи з писанкарства, декорували великодні кошики та сувеніри. До Дня Матері організовані мистецькі вітальні, флешмоб дитячих вітань.

   З нагоди Міжнародного Дня захисту дітей  організовано дитячо–ігровий проєкт «Дитинство без війни» в програмі якої: розважально–ігрова анімаційна програма, бібліодворик, локації з майстер класами, показ дитячих мультфільмів.

 З нагоди відзначення Дня молоді, в закладах культури, пройшла молодіжно – патріотична акція «Молодь для країни» в рамках якої було організовано ряд молодіжно-патріотичних заходів: мистецький проєкт «Молодість в творчості», молодіжний флешмоб «Україна – це ми», майстер-класи по виготовленню патріотичної символіки. 

  З метою активізації дозвілля дітей та молоді під час  літніх канікул  організовувалися заходи з використанням різних форм роботи:  літні табори на базі Дружбівського СБК та Курашовецького СБК, патріотичні квести, дитячо - молодіжні акції.

В період Різдвяно–Новорічних свят для усіх дітей громади закладами культури проводилися святкові розважальні заходи, головна мета яких - подарувати дітям частинку свого тепла і турботи та віру в таке бажане ними диво.

 Благодійні культурно – мистецькі заходи на підтримку ЗСУ

В умовах дії військового стану наша робота була спрямована на організацію комплексу заходів  та проведення культурно – мистецьких проєктів, благодійних акцій, ярмарків на підтримку ЗСУ.

Протягом звітного року з  ініціативи відділу культури, молоді та туризму, закладами культури Мурованокуриловеччини було організовано 54 благодійних культурно – мистецьких проєктів, творчих акцій, ярмаркових дійств на підтримку ЗСУ. Заходи проходили в кожному населеному пункті нашої громади, а також з творчим візитом колектив Центру культури і дозвілля неодноразово побував в м. Вінниці, м. Могилеві – Подільському, в населених пунктах Хмельницької, Чернівецької областей. Кожна зібрана гривня, а це 1,000030 тис. гривень були використана на потреби наших захисників, а це - придбання технічного та військового спорядження, автомобіля, дронів, неодноразові ремонти автомобілів, основи для маскувальної сітки, аптечки та медикаменти, продуктові набори, частина коштів використовувалася на пальне для волонтерів, які здійснювали поїздки на лінію фронту.

В 7 закладах громади організовано плетіння маскувальних сіток і протягом року військовим доставлено більше 500 сіток. Працівники культури у вільний від роботи час разом із небайдужими жителями громади  роблять все необхідне для допомоги нашим військовим: виготовляють окопні свічки, енергетичні батончики, випікають домашню випічку та хліби, виготовляють продукти тривалого зберігання та домашню консервацію.

Протягом року найбільшими благодійними акціями стали акції:

-    «Вдячність і турбота» - шестиразова поїздка до Вінницького шпиталю;

-    Різдвяна акція «Поділись Різдвом із Захисником», в рамках проєкту «Від народних традицій до Перемоги»;

-         Благодійна акція та ярмарок-продаж   «Жінки за мир у всьому світі» до Дня Матері;

-         Благодійна акція та ярмарок-продаж «Незламна і могутня моя ти Україно» до Дня Незалежності;

-         Благодійна акція та ярмарок-продаж  «Україну прославляємо – ЗСУ допомагаємо» - до Дня Збройних Сил України та багато інших.

 Благоустрій. У звітному періоді не залишалося поза  увагою  закладів культури громади  і питання  благоустрою.  Так на виконання  рішення виконавчого комітету селищної ради від 22.02.2024 року № 17 « Про затвердження заходів щодо проведення робіт з благоустрою та Дня довкілля на території Мурованокуриловецької селищної територіальної громади»  відділом  культури було розроблено план заходів  в ході виконання якого було  упорядковано та приведенно до належного естетичного стану прилеглі території  всіх закладів культури, що склало  площу близько 15 га, паркові зони -  біля 10 га  та  56 пам’яток історії.

  Висаджено  більше 100 дерев та зелених насаджень, впорядковано та розроблено квітників на площі більше  одного га.  Крім того упорядковувались дитячі майданчики та інші території  у населених пунктах громади.

  Працівники закладів культури Мурованокуриловецької громади під гаслом “Україна понад усе” ще раз довели, що культура – це та галузь, де не буває тиші і  не зважаючи  на усі жахіття війни, попри усі негаразди та обставини, які відбуваються в нашій країні, ми працюємо і  тримаємо свій власний культурний стрій і самовіддано творимо нову українську культуру, адже попереду ще багато планів, задумів  та ідей.

Валентина Веклюк,

начальник відділу культури, молоді та туризму селищної ради

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних